Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Rastorgujevam 17.vieta Pasaules kausā posmā desmit kilometru sprintā

Latvijas sportists Andrejs Rastorgujevs sestdien Rūpoldingā Pasaules kausa biatlonā piektajā posmā desmit kilometru sprintā ieņēma 17.vietu un Renārs Birkentāls ierindojās 37.pozīcijā, abiem latviešiem kvalificējoties iedzīšanai, bet Edgars Mise finišēja 86.vietā.

13.01.2024 18:46

Uzvaru izcīnīja norvēģis Vetle Šostads Kristiansens, kurš sašaujot visus mērķus abās ugunslīnijās finišu sasniedza pēc 22 minūtēm un 27,2 sekundēm.

Otro vietu ar vienu soda apli ieņēma itālis Tommazo Džakomels, piekāpjoties uzvarētājam 16,9 sekundes, bet Norvēģijas pārstāvis Tarjei Bē, sašaujot visus mērķus, zaudēja savam tautietim 20,1 sekundi un noslēdza pirmo trijnieku.

Rastorgujevs šaušanā guļus aizvēra visus mērķus, bet šaušanā stāvus tika pie viena soda apļa. Viņš finišā piekāpās Kristiansenam minūti un divas sekundes.

Savukārt Birkentāls tika pie soda apļa pirmajā ugunslīnijā un otrajā sašāva visus mērķus, taču viņš atpalika no labākā rezultāta īpašnieka minūti un 35,5 sekundes.

Mise abās šaušanās pieļāva pa vienai kļūdai un finišu sasniedza par divām minūtēm un 53,2 sekundēm vēlāk nekā uzvarētājs.

Sprintā pēc piecām sacensībām kopvērtējuma līderis ar 288 punktiem ir norvēģis Tarjei Bē. Otrajā vietā ar 269 punktiem viņam seko vācietis Benedikts Dolls, bet 252 punkti ir vēl vienam norvēģim Sturlam Holmam Lēgreidam. Rastorgujevs ar 52 punktiem ierindojas 30.pozīcijā, kamēr Birkentāls ar 21 punktu atrodas 46.vietā.

Visu disciplīnu kopvērtējumā pirmajā pozīcijā ar 611 punktiem atrodas norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, 557 punkti ir Tarjei Bē, bet 499 punktus iekrājis norvēģis Juhanness Dāle-Ševdāls. Rastorgujevs ar 192 punktiem ieņem 21. vietu, un Birkentālam 21 punkts dod 55.pozīciju.