Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Rastorgujevam 29. vieta Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanā

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Estešundā Pasaules kausa biatlonā pirmā posma 12,5 kilometru iedzīšanā izcīnīja 29. vietu, kamēr uzvaru svinēja zviedrs Sebastians Samuelsons.

03.12.2023 18:14

Rastorgujevs startēja ar 31. numuru, sacensības sākot tieši divas minūtes pēc sprinta uzvarētāja un sacensību līdera vācieša Filipa Navrata.

Latvijas biatlonists pirmajā šaušanā ieradās 29. pozīcijā un, veiksmīgi sašaujot visus piecus mērķus guļus, viņš pakāpās uz 23. vietu, taču pēc otrās šaušanas guļus, kurā atkal izdevās sašaut visus mērķus, viņš atradās 25. pozīcijā.

Pirmajā šaušanā stāvus latvietis netika pie soda apļiem, kas ļāva pakāpties uz 22. vietu.

Pēdējā šaušanā latvietis tika pie diviem soda apļiem, kas latvietim liedza pacīnīties par vietu pirmajā divdesmitniekā.

Finišā Rastorgujevs zaudēja uzvarētājam trīs minūtes un 6,6 sekundes, kamēr trasē viņam padevās 32. ātrākais solis.

Līderis Navrats pēc abām šaušanām guļus bija iekrājis 44 sekunžu pārsvaru, taču pēc viena soda apļa pirmajā šaušanā stāvus viņa pārsvars pār tuvāko sekotāju zviedru Samuelsonu saruka līdz 16,8 sekundēm, kamēr pirms noslēdzošās ugunslīnijas viņš bija priekšā zviedram tikai 7,6 sekundes.

Noslēdzošajā šaušanā gan Navrats, gan Samuelsons nopelnīja pa vienam soda aplim un uzreiz pēc soda apļa veikšanas pirmajā pozīcijā izvirzījās Zviedrijas biatlonists, strauji palielinot pārsvaru pār vācieti.

Samuelsons, kurš startēja ar ceturto numuru, finišēja 31 minūtē un 38,4 sekundēs un izcīnīja uzvaru iedzīšanā otro reizi karjerā.

Otro vietu ieņēma Navrats, piekāpjoties zviedram 5,1 sekundi, bet labāko trijnieku noslēdza Norvēģijas biatlonists Vetle Šostads Kristiansens, kurš pieļāva tikai vienu kļūdu pirmajā šaušanā stāvus un finišā zaudēja uzvarētājam 7,2 sekundes.

Iedzīšanā startēja 57 biatlonisti.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 177 punktiem ir Navrats, 176 punktus sakrājis Samuelsons, kamēr norvēģim Tarjei Bē ir 140 punkti. Rastorgujevs ar 72 punktiem ierindojas 16. pozīcijā.