Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Rastorgujevam 4. vieta Eiropas biatlona čempionātā sprintā

Andrejs Rastorgujevs piektdien Osrblī Eiropas čempionātā biatlonā ieņēma ceturto vietu sprintā, Renārs Birkentāls ierindojās 36., Edgars Mise – 63. un Gints Lūsis – 110.vietā.

26.01.2024 13:54

Rastorgujevs šaušanu guļus veica perfekti, bet stāvus netrāpīja piektajā mērķī, finišu sasniedzot ceturtajā vietā un uzvarētājam zaudējot 25,5 sekundes.

Par uzvarētāju kļuva francūzis Antonēns Gigonā, kurš ar precīzu šaušanu finišēja 22 minūtēs un 51,9 sekundēs.

Otrais ar divām kļūdām šaušanā bija norvēģis Juhans Ūlavs Botns, izcīnot jau otro sudraba medaļu šajā čempionātā. Viņš divreiz kļūdījās šaušanā un uzvarētājam zaudēja 14,5 sekundes.

Trešais finišēja Botna tautietis Īsaks Frei, kurš ar vienu kļūdu šaušanā Gigonā zaudēja 16,7 sekundes, Rastorgujevu apsteidzot par 8,8 sekundēm.

Birkentāls šaušanā guļus netrāpīja divos mērķos, bet šaušanu stāvus veica perfekti, ieņemot 36.vietu un uzvarētājam zaudējot minūti un 45,6 sekundes.

Arī viņš tāpat kā Rastorgujevs izcīnīja vietu sestdienas iedzīšanas sacensībās.

Mise pa reizei kļūdījās abās šautuvēs, finišējot 63.vietā un Gigonā piekāpjoties divas minūtes un 12,7 sekundes.

Lūsis divreiz kļūdījās šaušanā guļus un 128 biatlonistu vidū ieņēma 110.vietu, čempionam zaudējot trīs minūtes un 53,2 sekundes.

Savukārt Patrijuks bija pieteikts, bet nestartēja.

Pagājušajā sezonā Eiropas čempionātā Šveices pilsētā Lencerheidē Rastorgujevs sprintā ieņēma ceturto, Birkentāls – 41., Mise – 62., Patrijuks – 80. un Lūsis – 102.vietu.

Eiropas čempionātā, nestartējot lielai daļai elites biatlonistu, uzvaru izcīnīja norvēģis Ērlenns Bjentegors, otrais bija viņa tautietis Vēbjērns Sērums, bet trešais – Vācijas biatlonists Filips Navrats.

Šosezon Rastorgujevs Pasaules kausa posmos augstāko vietu ieņēma pagājušajā nedēļā Rūpoldingā, izcīnot 17.vietu.

Pārējos šīs sezonas startos šajā disciplīnā Latvijas biatlonists ir ieņēmis vietas ceturtajā desmitniekā.

Birkentāls karjerā labāko rezultātu Pasaules kausā sprinta sacensībās sasniedza šosezon Oberhofā, kad sašāva visus mērķus un finišēja 27.vietā. Vēl divreiz viņam ir izdevies iekļūt labāko četrdesmitniekā, izcīnot Pasaules kausa kopvērtējuma punktus.

Patrijuks šosezon Pasaules kausa posmos ir startējis trīsreiz, ieņemot vietas devītajā un desmitajā desmitā, Mise divreiz ir finišējis devītajā desmitā, bet Lūsis sprintā ir startējis tikai IBU kausa posmos, ieņemot 79. un 95.vietu.

Šā gada Eiropas čempionāta pirmajās sacensībās trešdien Rastorgujevs 20 kilometru individuālajā distancē ieņēma devīto vietu, Patrijuks ierindojās 37.vietā, Mise ieņēma 77.vietu, Birkentāls – 84.vietu, bet Lūsis – 105.vietu 112 biatlonistu vidū.

Par uzvarētāju kļuva norvēģis Vēbjērns Sērums, apsteidzot tautiešus Juhanu Ūlavu Botnu un Martinu Uldālu.

7,5 kilometru sacensības sievietēm sāksies plkst.15.30.

Sestdien biatlonisti sacentīsies iedzīšanā un svētdien – jauktajās stafetēs.

Sezonas turpinājumā no 7. līdz 18.februārim Čehijas pilsētā Nove Mesto notiks pasaules čempionāts, bet nākamais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā norisināsies Oslo.