Rastorgujevs Pasaules kausa posmā iedzīšanā izcīna 23.vietu

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Čehijā Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanā ieņēma 23.vietu, bet Edgars Mise tika apsteigts par apli.

04.03.2023 15:14

Pārliecinošu uzvaru svinēja Jūhanness Tīngness Bē, kurš abās šaušanās guļus šāva nekļūdīgi un nopelnīja pa vienam soda aplim abās šaušanās stāvus, finišējot 31 minūtē un 25,1 sekundē.

Otro vietu ieņēma uzvarētāja brālis Tarjei Bē, zaudējot 34,6 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza Zviedrijas biatlonists Martins Ponsiluoma, kurš atpalika no uzvarētāja minūti un 11 sekundes.

Rastorgujevs pirmajā šaušanā guļus sašāva visus mērķus, bet otrajā nopelnīja vienu soda apli. Pēc tam pirmajā šaušanā stāvus viņš kļūdījās vienu reizi un otrajā sašāva visus mērķus, kas ļāva pakāpties uz 23.vietu. Latvietis finišā piekāpās uzvarētājam trīs minūtes un 4,4 sekundes.

Mise jau pirmajā šaušanā tika pie trīs soda apļiem, otrajā kļūdījās vienu reizi, bet trešajā pieļāva četras kļūdas un pēc tam tika apsteigts par apli.

Šosezon augstāko vietu no Latvijas sportistiem ceturtdien sprintā ieņēmušais Mise Pasaules kausa posmos iedzīšanā startējis tikai reizi. Antholcā pēc iepriekšējā rekorda vietas izteiksmē – 47.vietas -, ko sekmēja precīza šaušana, viņš izcīnīja 53.vietu, ar četriem soda apļiem tiekot apdzītam par apli.

Rastorgujevs Pasaules kausa posmos šosezon iedzīšanā tikai reizi ir atkārtojis savu rezultātu sprintā, Antholcā pēc 21.vietas sprintā tādu pašu vietu ieņemot iedzīšanā un šaušanā kļūdoties trīsreiz.

Tieši šaušana ir bijusi klupšanas akmens lielāku panākumu izcīnīšanai iedzīšanā, kurā atšķirībā no sprinta jāsašauj 20 mērķi. Pēc piektās vietas sprintā Hohfilcenē iedzīšanā ar astoņiem soda apļiem Rastorgujevam izdevās finišēt 35.vietā, un arī Pokļukā pēc 20.vietas sprintā iedzīšanā ar sešiem netrāpītiem šāvieniem biatlonists atkāpās uz 35.vietu.

Arī pasaules čempionātā pēc septītās vietas sprintā nācās atkāpties divas pozīcijas iedzīšanā, kaut gan nesašauti palika vien divi mērķi.

Četrās šīs sezonas iedzīšanas sacensībās Pasaules kausā uzvaru izcīnīja norvēģis Jūhanness Tīngness Bē, kurš triumfēja arī pasaules čempionātā. Anesī Bē finišēja trešais, bet uzvaru izcīnīja viņa tautietis Sturla Holms Lēgreids.

Plkst.16.45 sāksies desmit kilometru iedzīšana sievietēm, ko tiešraidē translēs LTV7. Baiba Bendika un Annija Keita Sabule piektdien sprintā neiekļuva pirmajā sešdesmitniekā, tādējādi nekvalificējoties iedzīšanai.

Svētdien Pasaules kausa posms noslēgsies ar jaukto pāru stafeti un jaukto komandu stafeti.

Nākamnedēļ pirmspēdējais Pasaules kausa posms paredzēts Zviedrijas trasē Estešundā, bet noslēdzošais Pasaules kausa posms no 13. līdz 19.martam norisināsies Oslo.