Razma PČ šautriņu mešanā sasniedz trešo kārtu

Latvijas pārstāvis Madars Razma ceturtdien Londonā Profesionālās šautriņu korporācijas (PDC) rīkoto pasaules čempionātu šautriņu mešanā sāka ar uzvaru un trešās kārtas cīņā tiksies ar pasaules čempionu Maiklu Smitu.

Madars Razma. (Foto: Imago Images/Scanpix)
21.12.2023 17:52

Razma, kurš PDC rangā ieņem 32.vietu un ar šādu numuru ir izsēts arī 2024.gada čempionātā, otrās kārtas cīņā līdz trīs uzvarētiem setiem ar 3-1 pārspēja Beļģijas sportistu Maiku de Dekeru, sasniedzot trešo kārtu pirmo reizi karjerā.

Pirmajā setā latvietis uzvarēja trīs legos pēc kārtas, tiekot pie droša panākuma, bet otrajā setā Razma atspēlējās no 0-2, taču piektajā legā pārāks bija beļģis, izlīdzinot rezultātu setos 1-1.

Tikmēr trešā seta pirmajā legā panākumu guva Razma, uz ko beļģis atbildēja ar diviem uzvarētiem legiem, pārņemot vadību ar 2-1, taču Latvijas sportists uzvarēja nākamajos divos legos, tiekot pie panākuma trešajā setā.

Ceturtā seta ievadā Razma uzvarēja divos legos pēc kārtas, kamēr beļģis bija pārāks nākamajos divos, izlīdzinot rezultātu 2-2. Piektajā legā latvietim izdevās tikt pie panākuma, nokārtojot uzvaru visā mačā.

Razma trešajā kārtā tiksies ar sacensību pirmo numuru un pasaules ranga līderi angli Smitu, kurš ir arī pašreizējais pasaules čempions.

Kamēr Latvijas pārstāvis pirmajā kārtā bija brīvs, beļģis PDC rangā ierindojas 37.pozīcijā un pirmās kārtas cīņā ar 3-0 pārspēja Vācijas pārstāvi ar horvātu saknēm Dragutinu Horvatu.

Pērn latvietis pasaules čempionātā sasniedza otro kārtu, kurā ar 1-3 piekāpās divkārtējam pasaules čempionam no Skotijas Gerijam Andersonam.

Meistarsacīkstes “Alexandra Palace” Londonā norisināsies no 15.decembra līdz 3.janvārim, arī šogad šautriņu metējiem cīnoties par 2,5 miljonus Lielbritānijas mārciņu lielu balvu fondu.

Razmam pasaules čempionātos divreiz ir izdevies sasniegt otro kārtu, bet divreiz viņš ir piedzīvojis zaudējumu pirmajā kārtā.

Madaram Razmam uzvara ceturtdien Londonā Profesionālās šautriņu korporācijas (PDC) pasaules čempionāta (PČ) šautriņu mešanā otrajā kārtā ir milzīgs solis uz priekšu, sportists saka pēcspēles preses konferencē PDC kontā tīmekļa vietnē “Twitter.com”.

“Uzvara un iekļūšana trešajā kārtā man, protams, nozīmē daudz. Esmu gatavojies, var teikt 24 mēnešus, lai būtu izsēts,” saka sportists.

“Nezinu, vai mans sniegums šajā spēlē bija tik labs, bet domāju, ka šis varētu būt pirmais solis, lai kāptu augstāk pasaules rangā, sasniedzot 31., 30.vietu utt. Domāju, ka šis ir milzu solis manā karjerā,” piebilst Razma.

Viņš uzsver, ka viņam arī ļoti paveicies, jo uz 32.vietu rangā un izsētā sportista statusu pretendēja vēl četri konkurenti.

“Man ļoti paveicās, taču tajā pašā laikā biju gana labs pagājušogad, lai būtu izsēts šogad,” komentē Razma.

Nākamajā kārtā Razmam jātiekas ar pasaules ranga līderi un pasaules čempionu angli Maiklu Smitu.

“Viņš ir ļoti labs spēlētājs, taču domāju, ka daudz lielāks spiediens būs viņam, nevis man,” saka sportists, piebilstot, ka Smits ir viņa draugs.

“Katrs spēlētājs zina, ka pirmā spēle turnīrā vienmēr ir grūta. To esmu uzvarējis un varu izbaudīt turnīru,” saka Razma. “Favorīts noteikti ir Smits, taču nevaru vien sagaidīt spēli ar viņu.”