Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sākas īstā ielu vingrošana

Sākas īstā ielu vingrošana
"Sporta zāles ir ciet, un tagad sākas īstā ielu vingrošana," saka Gvido Šalms, kurš savas prasmes apliecina, arī izmantojot dabas veidotus stieņus. (Foto: Ģirts Gertsons)
20.03.2020 07:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Tikai nedēļa ir pagājusi, kopš Latvija ieviesa pastiprinātas drošības prasības, lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības “Covid-19” izplatību mūsu valstī. Sportā tas nozīmē kolektīvu treniņu un sacensību atcelšanu, tomēr daudzi sportisti mierā nesēž un negaidītās brīvdienas izmanto gan individuāliem treniņiem, gan pēckrīzes darba plānošanai, gan arī attālinātai trenēšanai, izmantojot mūsdienu tehnoloģiskās iespējas. Šādā veidā krīzi cenšas pārdzīvot arī mūžam pozitīvais ielu vingrotājs un šīs sportiskās aktivitātes treneris Gvido Šalms.

“Mums ir tāds plāns, ka mēs ar džekiem strādājam pie jauna projekta. Cerams, ka viss izdosies. Veidojam bezmaksas video pamācības iesācējiem, lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu izpildīt dažādus vingrinājumus. Gribam, lai mājās sēdošie jaunieši, tēlaini sakot, nesajuktu prātā. Lai viņiem ir, kur izlikt savu enerģiju, lai ir motivācija turpināt trenēties. Turpinām savu darbu, bet mēģinām pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Redzēsim, kā mums veiksies mēneša garumā. Pirmais video jau tiek montēts, drīzumā tam jābūt gatavam,” stāsta Gvido, kurš ir sarūgtināts, ka nācies atcelt aprīļa pirmajā pusē paredzētās sacensības “Liepājas spēks”. To organizēšanā bija ieguldīts daudz laika un enerģijas: “Bija uzaicināti visi labākie Latvijas ielu vingrotāji, kā arī pasaules čempions Daniels Laizāns. Sirdī ir sarūgtinājums, bet neko darīt. Lai slimība neizplatītos, labāk ir ievērot piesardzību.”

Gvido skaidro, ka viņš aktīvi komunicējot ar Latvijas Ielu vingrošanas federācijas pārstāvjiem un Liepājas Sporta pārvaldi, kas ir atsaucīga un pretimnākoša. “Domāju, ka mēs jauniešiem izveidosim diezgan foršu pasākumu, kad viss atgriezīsies ierastajās sliedēs un būs iespējams organizēt sacensības. Nemetam plinti krūmos, bet turpinām plānot, lai nākotnē šis pasākums izdotos vēl labāks,” saka Gvido.

Runājot par savu ikdienu, viņš atklāj, ka šobrīd no savas dzīvesvietas Liepājā ir atgriezies Grobiņā, jo savu dzīvokli ir atvēlējis tēvam, kurš nupat ir atgriezies no Somijas un atrodas pašizolācijā. Šobrīd Somiju pametot daudzi latvieši, un lielai daļai no viņiem veselība nav tā labākā, zina teikt sportists.

Pats G. Šalms piespiedu dīkstāves laikā turpina uzturēt sevi sportiskajā formā: “Nav vairs iespēju strādāt sporta zālēs, jo tās ir ciet, un tagad sākās īstā ielu vingrošana. Lai vingrošana neapstātos, prātīgi strādājam, plānojam nākotni un domājam par priekšdienām.”

Foto galerija

19 komentāri

2020-03-20 07:29

Ilze: Paldies par lielisku rakstu! Laiks brīnišķīgs un ideja super!

2020-03-20 08:14

Jomajo: Tik neaizmirstiet, ka kājas ar jātrennē.

2020-03-20 09:06

Taņa: Paduses varēj izdzīt

2020-03-20 09:34

Laima: Gvido, paldies par Tavu darbu! Paldies, ka ar savu aktīvo darbošanos aicini līdzdarboties citus, jo dzīvība ir tikai kustībā! Lai Tev vienmēr pietiek spēka un enerģijas strādāt un būt piemēram un iedvesmotājam tiem, kuri ir ''iesēdējušies'' savā kūtrumā un dažkārt slīgst pesimismā! Ir jauki, ka Tu uzrunā sabiedrību, jo aicinājumu būt aktīviem un motivētiem nekad nevar būt par daudz. Un pasākums noteikti notiks, jo šī ārkārtas situācija nebūs mūžīga! Lai izdodas aizraut aktīvajā straumē pēc iespējas vairāk cilvēku!

2020-03-20 10:15

Ženija: Paldies par lielisku rakstu!

2020-03-20 10:28

skaidra: Skaists vīrietis!

2020-03-20 10:42

tā starp citu: Ja Gvido paralēli vēl savam hobijam - vingrošanai teiktu(mudinātu) ,ka pats galvenais jauniešiem ir laba izglītība un , ka par to nevajadzētu piemirst un tik pat aizrautīgi trenēties(mācīties) arī šajā ziņā - tad es Gvido paspiestu roku un ieteiktu Gada liepājniekam !!!
Varbūt kļūdos,bet daži labi jaunieši uzskata ,ka 'krampis' , 'sešpaka' un svaigs gaiss būs pietiekami daudz, lai dzīve ritētu bez kreņķiem....
Lai nu kā - veiksmi !

2020-03-20 11:07

Sportists: Augša ok, labi trenēta. A kāpēc tās kājas kā divi diedziņi, pie tik trennēta ķermeņa.

2020-03-20 12:00

skaidrai: viņš jau nedēļu tur karājas.

2020-03-20 16:11

tiešām nepatīkami: skatīties uz tām padusēm.Nu ja vēlies izrādīt ķermeni tad arī padomā par padusēm.

2020-03-20 16:11

paduse: diezgan pretīgi ,ka nav izdzīta

2020-03-20 16:43

Seno laiku svarcēlājs: Man padomju laikos ar bij tādas sporta bikses, ar milzīgiem izsēdētiem ceļiem.

2020-03-20 19:23

Ymz: Gvido ir monstrs. Ar kājām un iglītību viņam viss līmenī. Darba spējas ārprātīgas. Turi buru!

2020-03-20 19:57

komjauniete: Sportot ir veselīgi , taču arī izglītībai ir liela nozīme. Te gan nav runa par švako Liepājas skolas (tā saucamās "universitātes") līmeni. Ko darīsi dzīvē ar saviem muskuļiem? Būsi labs krāvējs Maximā dārzeņu nodaļā un vairāk nekas.
Un paduses smukas. Ar spalvām. Tad nojaušam, kāds apspalvojums ir TUR. Kas var būt labāks par sviedrainām, saķipušām spalvām Man jau patīk.
Tomēr es uzskatu, ka ir jāsporto, taču izglītība ir nesalīdzināmi svarīgāka. Protams, ja ir smadzenes.

2020-03-20 21:53

Solveiga Rozentāle: Paldies Gvido par šo un patstāvīgo jauniešu motivēšanu un zolīdo piemēru!Kauns par iepriekšējiem komentāriem!Kaut šis izvērtēšanas laiks sapurinātu mūsu tautu un visu Eiropu garīgi,morāli,ētiski un cilvēcīgi!

2020-03-20 22:20

Siļķe: Man ari patik sviedrainas, saķipušas spalvas!

2020-03-20 23:14

Endžī: Paldies par rakstu, paldies Gvido par aktivitātēm un pozitīvo skatu uz dzīvi. Kaut būtu vairāk tādu labu piemēru Liepājā!
P.S. Kauns par dažiem komentāriem. Žēl, ka arī šādi te uzrodas, bet kur nu bez jums...

2020-03-25 09:40

Vards: Saakas istaa virusu kjershana uz ielas. Ejiet tagad lauka, trenejaties!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz