Sākas “Trīs zvaigžņu balvas” tautas balsojums
Pirmdien, 8.novembrī, sācies Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijas “Trīs Zvaigžņu balva 2021” tautas balsojums, informē Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).
LETA
Balsojums vietnē “Triszvaigznubalva.lv” ilgs līdz 28.novembrim. Tā laikā ikvienam sporta līdzjutējam būs iespējas ar savu balsi vienu reizi dienā izteikt atbalstu 2021.gada nomināciju kandidātiem.
Kandidātus pirmajā kārtā izvirzīja plašs sporta sabiedrības un nozares profesionāļu loks, ieskaitot atzītās olimpiskās un neolimpiskās federācijas, sporta organizācijas un sporta žurnālistus. Saskaitot pirmajā kārtā iegūtās balsis, žūrija apstiprināja 11 nomināciju kandidātus, kas ir ieguvuši visvairāk balsu un tālāk tiek virzīti tautas balsojumam.
“Trīs Zvaigžņu balvas” tautas balsojuma gala rezultātu veido līdzjutēju balsojums (50% no balsojuma), sporta organizāciju (LOK, LPK, LSFP, no katras trīs sportisti) nominēto sportistu (25% no balsojuma) un sporta žurnālistu (25% no balsojuma) balsojums.
Nominācijas “Trīs zvaigžņu balvas” tautas balsojumā
Gada izrāviens sportā
- 3×3 basketbola izlase
- Artūrs Plēsnieks (svarcelšana)
- Roberts Akmens (smaiļošana)
Gada notikums sportā
- 3×3 basketbolistu zelta medaļas Tokijas olimpiskajās spēlēs
- Pasaules čempionāts hokejā Rīgā
- Tokijas olimpiskās spēles
Gada sporta federācija
- Latvijas Basketbola savienība
- Latvijas Hokeja federācija
- Latvijas Volejbola federācija
Gada sporta pašvaldība
- Liepājas pilsēta
- Rīgas pilsēta
- Valmieras novada pašvaldība
Gada sporta treneris
- Eduards Andruškevičs (svarcelšana)
- Harijs Vītoliņš (hokejs)
- Raimonds Feldmanis (3×3 basketbols)
Gada sporta komanda
- Latvijas vīriešu hokeja izlase
- Latvijas vīriešu volejbola izlase
Gada komanda individuālajos sporta veidos
- 3×3 basketbola izlase
- Andris Šics/Juris Šics (kamaniņu sports)
- Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs (pludmales volejbols)
- Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka (pludmales volejbols)
Gada paraolimpiskais sportists
- Diāna Dadzīte (paravieglatlētika)
- Rihards Snikus (paraiejāde)
Gada sportists tehniskajos sporta veidos
- Andžejs Ļebedevs (spīdvejs)
- Jānis Baumanis (rallijkross)
- Mārtiņš Sesks (rallijs)
- Pauls Jonass (motokross)
Gada sportiste
- Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa)
- Anastasija Kravčenoka (pludmales volejbols)
- Jeļena Ostapenko (teniss)
- Baiba Bendika (biatlons)
- Tīna Graudiņa (pludmales volejbols)
Gada sportists
- Artūrs Plēsnieks (svarcelšana)
- Agnis Čavars (3×3 basketbols)
- Kārlis Pauls Lasmanis (3×3 basketbols)
- Mairis Briedis (bokss)