Sevastova astoto reizi zaudē Pavļučenkovai

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 54.) Melburnas WTA 500 sērijas turnīrā otrās kārtas cīņā 59 minūtēs ar 0:6, 3:6 zaudēja krievietei Anastasijai Pavļučenkovai (WTA 39.), kurai piekāpusies visos astoņos mačos.

02.02.2021 09:27

Sevastova “sausajā” 1. setā sakrāja tikai 10 punktus, bet 2. setā uz brīdi pabija vadībā ar breiku.

Viņa pirmo geimu ieguva pēc nospēlētām 29 minūtēm, kad bija iedzinējos ar 0:7, turklāt Pavļučenkova 2. seta otrajā geimā neizmantoja breika iespēju, atsitot tīklā Sevastovas otro servi. Rezultāts drīz kļuva 0:6, 1:1.

Sevastova nākamajā geimā ieguva savu mača vienīgo breikbumbu. Pavļučenkova trāpīja tīklā, un Sevastova izvirzījās vadībā ar 2:1, bet nākamajā geimā servi nenosargāja no 30:0 pārsvara.

Pavļučenkova ar uzbrukumiem nopelnīja breikbumbu, kuras izspēlē tika klāt Sevastovas “dropšotam” un bumbiņu raidīja pa diagonāli laukuma neaizsargātajā daļā.

Esot vadībā ar 2:1 un 30:0, Sevastova drīz bija iedzinējos ar 2:5. Viņai joprojām lielas grūtības pretoties krievietes jaudīgajam spēka tenisam.

Sevastova priekšpēdējā geimā ar diagonālo “backhand” sitienu atvairīja mačbumbu, liekot pretiniecei uzvaru nodrošināt ar savu servi, ko Pavļučenkova arī paveica, pēdējā geimā uzvarot “sausā”.

Šodien bija Anastasiju astotā tikšanās, Krievijas tenisistei esot pārākai visās cīņās. Arī pirmā notika Melburnā, kur viņa pirms 11 gadiem “Australian Open” ietvaros uzvarēja ar 6:2, 6:4.

Sevastova astoņos mačos uzvarējusi tikai divos setos un šodien piedzīvoja lielāko sagrāvi pret Pavļučenkovu.

Pavļučenkova ir tenisiste, kurai Sevastova zaudējusi visvairāk reižu. Pa sešiem zaudējumiem viņai ir pret Simonu Halepu (3-6) un karjeru beigušu Karolīnu Vozņacki (0-6).

Sevastova turnīru 2. kārtas mačos nav uzvarējusi kopš 2019. gada “US Open”, kur sasniedza 3. kārtu. Viņai kopš tā laika ir pagalam nelāga 4-16 bilance.

Latvijas otrajai raketei šodien bija pēdējais mačs pirms 8. februārī startējošā “Australian Open”. Svētdien gūtā 6:4, 6:2 uzvara pār amerikānieti Medisonu Brengli (#83) viņai ļāva nopelnīt 30 WTA reitinga punktus.