Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Sezonas ievadā HK ”Vaiņodei” smaga uzvara

Jauno handbola Virslīgas sezonu HK ”Vaiņode” sāka pret līgas jaunpienācēju HK ”S&A”, kas pērn cīnījās 1. līgā. Mačs norisinājās Vaiņodes sporta hallē, un mājinieki Skrīveru un Aizkraukles apvienoto komandu pārspēja ar 28:27 (15:14).

13.09.2023 06:00

Atklāšanas spēle sākās piesardzīgi, lēnā tempā, bet pirmo vārtu autors jaunajā sezonā bija mājinieks Andis Grundmanis. Šāda mierīga spēkošanās parocīgāka izrādījās viesiem, kas gana ātri atbildēja ar trim goliem.

Mūsējie turpmākajos uzbrukumos nonāca labās metienu pozīcijās, tomēr teicami vārtos darbojās Reinis Krasovskis. Arī mājinieku vārtu vīrs Andis Silinieks bija uzdevumu augstumos, vairākas reizes fantastiski nospēlējot brīdī, kad komanda cīnījās mazākumā.

Šis nogrieznis viesiem padevās īpaši nesekmīgs, jo vaiņodnieki guva divus vārtus, bet skrīverieši aizmeta garām pēc kārtas sešus metienus.

Puslaika vidū laukuma saimnieki ieguva vairākumu, bet viena spēlētāja handikapu neizmantoja lietderīgi. Kopumā spēle bija līdzvērtīga, rezultāts auga punkts punktā, un 15. minūtē tablo vēstīja 6:6.

Turpinājumā vaiņodniekiem, pateicoties Anda Grundmaņa precizitātei, izdevās iekrāt trīs vārtu pārsvaru, savukārt pretinieki savus metienus metodiski raidīja garām vārtu četrstūrim. Mājinieki iekrāto pārsvaru gan ātri izsēja – vairākas neprecīzas piespēles līnijā, nogulēti pretuzbrukumi, un viesi atguva līdzsvaru.

Pirmajā puslaikā ”Vaiņode” izpildīja 28 metienus un uzbruka ar 54 procentu precizitāti, bet viesi atbildēja ar 21 raidījumu un 48 procentu trāpīgumu.

Pirmajās 30 minūtēs mājinieku rindās neapturams bija Grundmanis, kurš pretinieku cietoksni iekaroja septiņas reizes.

Otro puslaiku ”Vaiņode” sāka ar vairākām muļķīgām uzbrukuma kļūdām, bet arī viesi savas iespējas neizmantoja pēc labākās handbola grāmatas, un mūsējie turējās vienu līdz divu vārtu attālumā.

Spēle kļuva dinamiskāka un ātrāka, komandas arvien biežāk izmantoja tālās piespēles, bet līdz ar to pieauga arī kļūdu skaits.

39. minūtē laukuma saimnieki pēc Māra Laugaļa diviem precīziem metieniem pirmo reizi mačā ieguva četru golu pārsvaru (20:16). Šajā spēles nogrieznī uzteicama bija vaiņodnieku aizsardzība, kas nokrampēja skrīveriešu līderus un liedza tikt pie brīviem metieniem.

11 minūtēs viesi iemeta tikai vienu golu, un vien mūsējo noraidījums iekustināja pretinieku uzbrukumu. Dažbrīd vaiņodnieki nevajadzīgi sasteidza uzbrukuma noslēgumu, kā rezultātā viesi atrada papildu iedvesmu un atjaunoja intrigu, samazinot deficītu līdz minimumam.

Deviņas minūtes līdz cīņas beigām mājinieki ieguva trīs vārtu pārsvaru, tomēr bažas radīja noraidījums, Grundmaņa neiemestais septiņu metru soda metiens un Riharda Plūmes diskvalifikācija.

Visa šo nedienu virkne palīdzēja skrīveriešiem panākt 25:25, un laukuma saimnieku treneru korpuss bija spiests pieprasīt pārtraukumu.

Galotnē trīs reizes tika fiksēts neizšķirts, bet 36 sekundes līdz finālsvilpei Matīss Mickus panāca 28:27. Pēdējo uzbrukuma metienu viesi nerealizēja, un vaiņodnieki sezonu sāka ar smagu panākumu.

Uzvarētāju labā astoņus vārtus guva Grundmanis, bet Markuss Dīks pievienoja septiņus golus.

16. septembrī ”Vaiņode” savā laukumā uzņems ”Salaspili”.