Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

SK “Atvars” piedalās divās airēšanas slaloma sacensībās

Aizvadītās nedēļas nogalē Liepājas SK ”Atvars” piedalījās divās airēšanas slaloma sacensībās. Vispirms mūsējie Rīgas pievārtē cīnījās Ādažu čempionātā, bet pēc īsas pauzes devās uz Vidzemes citadeli Valmieru, kur spēkojās par Gaujas kausiem.

Par abu sacensību uzvarētāju kļuva viena no Latvijas līderēm Elizabete Kurvina. (Foto: Jānis Dziļums/ canoelatvia.lv)
06.09.2023 06:02

Ādažos liepājnieki cīnījās K1 laivu klasē, kur bija arī vislielākais dalībnieku skaits. Sieviešu konkurencē ”Atvara” klubu pārstāvēja divas airētājas, un starts mūsējām izvērtās gana sekmīgs.

Par sacensību uzvarētāju kļuva viena no Latvijas līderēm Elizabete Kurvina, kurai atkal nācās sīvi spēkoties ar ierasto sāncensi Mariju Peikeri no Igaunijas.

Pirmo braucienu liepājniece aizvadīja ar kļūdām un piekāpās Piritas kluba braucējai par 1,5 sekundēm, bet otrajā Elizabete samazināja kļūdu skaitu uz pusi, temps bija atzīstams un mūsējā Peikeri apsteidza par 1,99 sekundēm.

Līdz pjedestālam neizdevās aizsniegties Laurai Žodziņai, kura finišēja 4. pozīcijā, cīņā par medaļu piekāpjoties valmierietei Dinijai Ozolai.

Pēc pamatsacensībām sportistes spēkojās sprinta kausā, kur Elizabete atkārtoti uzvarēja, bet Laura veica lielisku lēcienu un finišēja 2. vietā, par 0,19 sekundēm apsteidzot Mariju Peikeri.

Vīriešu K1 vērtējumā uz starta izgāja 47 airētāji, un viņu vidū bija arī 11 mūsējie. Absolūtajā vērtējumā liepājniekiem līdz pjedestālam aizairēties neizdevās, un labākais no ”Atvara” bija Martins Macijausks, ierindojoties 6. vietā.

Martins gan izrādījās labākais U18 vecuma grupā. Savukārt jaunākajā U12 vērtējumā viss goda pjedestāls piederēja liepājniekiem – plecu pie pleca finišēja Pauls Puļķis, Miķelis Ramanis un Teodors Meiers.

Savukārt sprinta kausā Martins Macijausks bez uzvaras U18 vērtējumā ieguva arī 3. vietu absolūtajā kategorijā, bet Klāvs Auznieks ieguva 4. vietu un bija otrais U16 vecuma grupā.

Sprints atnesa pjedestālu arī Robertam Čirkšim (2. vieta U18) un Kārlim Dūkupam (3. vieta U14).

Arī Valmierā mūsējie cīnījās K1 laivu klasē un uz starta līnijas devās tie paši sportisti, kas lauza šķēpus Ādažu čempionātā.

Sieviešu konkurencē revanšs izpalika un Kurvina otro dienu pēc kārtas kļuva par uzvarētāju.

Fināla braucienā gan Elizabete, gan Peikere kļūdījās pa reizei, bet īriens raitāks bija liepājniecei un mūsējā uzvarēja ar 1,55 sekunžu pārsvaru. Laurai Žodziņai šoreiz nācās samierināties ar 4. vietu absolūtajā vērtējumā.

Arī vīriešu absolūtajā vērtējumā mūsējie nedaudz atkāpās, un Macijausks ieguva 9. vietu, bet U18 vecuma grupā finišēja otrais.

Savukārt 3. vietu šajā vecuma grupā sasniedza Roberts Čirkšis, un šāds panākums arī U14 vecuma grupā Kārlim Dūkupam. Teodors Meiers triumfēja U12 vecuma grupā.