Smaiļotājs Akmens finišē astotajā vietā 200 metru sprintā

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens ceturtdien ieņēma astoto vietu Tokijas olimpisko spēļu sacensībās 200 metru sprintā.

05.08.2021 09:04

A finālā olimpisko spēļu debitants Akmens finišēja pēdējais no astoņiem sportistiem. Latvijas sportists nedaudz aizkavējās startā un zaudēja tempu pirms finiša, 200 metros finišēdams 36,014 sekundēs 0,979 sekundes aiz jaunā olimpiskā čempiona Šāndora Totkas no Ungārijas.

Sudraba medaļu izcīnīja itālis Manfrēdi Rica, kurš Totkam zaudēja 0,045 sekundes, bet trešais bija Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Laiems Hīts no Lielbritānijas, kuram līdz atkārtotai titula izcīnīšanai pietrūka 0,167 sekunžu.

25 gadus vecais Akmens, kurš bija jaunākais fināla dalībnieks, no septītās pozīcijas atpalika 0,446 sekundes.

Priekšsacīkstēs 200 metru distancē trešdien piedalījās 25 sportisti. No visiem priekšsacīkšu dalībniekiem Akmenim bija 12. labākais rezultāts. Ceturtdien savā pusfinālā viņš bija ceturtais, bet kopumā uzrādīja septīto labāko rezultātu.

Akmens ir 2019.gada pasaules U-23 čempionāta uzvarētājs.

Nacionālās atlases sacensībās 200 metru kvalifikācijai Akmens pārspēja pēdējās desmitgades vadošo Latvijas smaiļotāju Alekseju Rumjancevu.