Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar sēru lentēm beidzies rallijs “Kurzeme”

Ar sēru lentēm beidzies rallijs “Kurzeme”
09.07.2006 15:59

0

Sestdien beidzās rallijs “Kurzeme – 2006”, kurā triumfēja Ivara Vasaraudža un Valda Spredža pilotētā ekipāža. Diemžēl rallijs šoreiz beidzās skumji, jo ātrumposms pie Snēpeles prasīja autosportista dzīvību. Traģiskais negadījums notika 8.jūlijā pulksten 8.55 līkumā pie Snēpeles, ātrumposmā “Turlava”, 7,1 kilometru no starta. Tā pastāstīja rallija “Kurzeme – 2006” preses sekretārs Ģirts Avotiņš. Vietā, kur notika avārijā, ar ļoti lielu ātrumu sportistiem jāiebrauc sarežģītā līkumā – gandrīz deviņdesmit grādu kreisajā pagriezienā.

Uzdevumu sarežģī nevietā augošs koks. Ekipāža, iebraucot līkumā, pieļāvusi kļūdu, un automašīna “Mitsubishi Lancer EVO VI” stūrmaņa pusē atsitusies pret koku. Automašīnas ātrums, braucot pie līkuma, bijis aptuveni 150 kilometru stundā. Automašīna tika smagi bojāta.
Vilciņš bija stūrmanis ekipāžā, kuras pilots ir Rudzītis. Pilots avārijā smagi nav cietis. Savukārt Vilciņš pa ceļam uz slimnīcu, nenācis pie samaņas, no gūtajām galvas traumām mira.
Avārijā cietusī ir pieredzējusi ekipāža. Traģiskā avārija bija sacīkšu negadījums, atzinuši gan starptautiskie novērotāji, gan sportisti, kuri redzēja negadījumu. Novērotāji arī atzinuši, ka negadījuma vietā drošība bija nodrošināta atbilstošā līmenī, tāpat kā rallijos citur pasaulē. Drošības normas nav tikušas pārkāptas ne trases izveidē, ne automobiļa un sportistu drošības aprīkojumā. Ekipāža trasē devās ar visaugstākajiem drošības standartiem atbilstošu automašīnu un vislabāko pieejamo drošības ekipējumu – ķiverēm, kombinezonu, drošības jostām, sēdekļiem utt. Diemžēl trieciens pret koku notika ļoti lielā ātrumā un tieši ar automašīnas visvārīgāko punktu – sānu priekšējo logu.
Rallija rīkotāji pēc avārijas apturēja ātrumposma norisi, lai trasē varētu doties ātrās medicīniskās palīdzības automašīna. Pēc negadījuma notika rallija dalībnieku sapulce, kurā tika nolemts turpināt ralliju par godu Vilciņam. Sportisti ralliju turpināja ar sēru lentēm.
LAF izsaka visdziļāko līdzjūtību mirušā piederīgajiem. Vēl jo traģiskāks negadījums ir tādēļ, ka Vilciņa dzīvesbiedre atrodas pēdējā grūtniecības posmā. Ekipāža – Vilciņš un Rudzītis – ilgi domājusi, vai piedalīties rallijā.
Policija uzsākusi kriminālprocesu par traģisko avāriju. Sīkāki policijas komentāri gan netiek sniegti.
Jāpiezīmē, ka sestdien rallijā notika vēl viens incidents, kurā cietusi biļešu kasiere. Kāds neapzinīgs skatītājs kasieri aizskāris ar automašīnu. Sievietei lauzta roka. Citas traumas rallija darbinieki un skatītāji nav guvuši, taču skatītāju nedisciplinētības dēļ bija apdraudēta viena ātrumposma norise. Rallija laikā Ceļu policija par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu aizturējusi 22 autovadītājus. Apmēram puse aizturēto ātrumu pārsnieguši Liepājas rajonā, puse – pilsētā.
Pēdējais traģiskais negadījums Latvijas autosportā notika šā gada janvārī, kad Dakāras rallija laikā “Riga Rally Raid Team” ekipāža Māris Saukāns un Andris Dambis nāvējoši traumēja desmit gadu vecu zēnu. Pagājušā gada oktobrī Igaunijā notiekošajā autorallijā “Saaremaa 2005” cieta ekipāža Matīss Mežaks un Arnis Ronis. Savukārt pērn augustā Latvijas standartautomobiļu rallija čempionāta posmā Gulbenē bojā gāja sportists Mārtiņš Petrovics. Bet pēdējais nopietnākais negadījums rallijā “Kurzeme” notika 2003.gada jūlijā. Kāds skatītājs cieta, kad Krievijas sportista Igora Sokolova pilotētā automašīna “Mitsubishi” divus kilometrus pēc starta līkumā izlidoja no trases un iebrauca skatītājos, kas atradās aiz drošības joslas.

No liepājniekiem ātrākais Lebedevs

Visvairāk šajā rallijā priecēja tas, ka “Kurzemes” sacīkstēs finišu sasniedza visas deviņas Liepājas rallija komandas automašīnas, kas, pēc komandas pārstāvja Ulda Hmieļevska vārdiem, esot ļoti liels panākums. Pirmās dienas divos ātrumposmos no mūsējiem vislabāk veicās Viktora Lebedeva un Māra Deklaua pilotētajai ekipāžai ar “Mitsubishi Lancer Evo”, kas Liepājas ielās spēja sasniegt absolūti trešo ātrāko laiku, aiz sevis atstājot nākamos uzvarētājus Ivaru Vasaraudzi un Valdi Spredzi. Savukārt pārējiem Liepājas rallija komandas braucējiem asfalta segums nedeva augstus rezultātus.
Galvenie notikumi risinājās nākamajā sacīkšu dienā, kad rallija ekipāžas grieza putekļu mākoņus Liepājas rajona ceļos. Atlikušajos septiņos ātrumposmos V.Lebedevam tomēr neizdevās absolūtajā vērtējumā noturēties godalgoto vidū un nācās samierināties ar ceturto vietu gan kopējā ieskaitē, gan prestižajā N4 klasē. Pēc ne pārāk veiksmīgās pirmās dienas pozīciju pēc pozīcijas sāka atkarot Mārtiņš Būčiņš un Renārs Francis ar “Mitsubishi Lancer”. Viņi no 17.vietas spēja aizcīnīties līdz astotajai pozīcijai un, ja trešajā ātrumposmā viņu vadīto auto nebūtu piemeklējis pusass defekts, rezultāts varēja būt vēl labāks. Diemžēl tieši rallijā “Kurzeme” no līderu dzeltenā krekliņa Latvijas čempionāta kopvērtējumā N3 klasē šķīrās Dans Leščs un Jānis Vīksna. Liepājnieki ar “Hondu Civic Type–R” savā ieskaitē finišu sasniedza otrie tūlīt aiz saviem sīvākajiem konkurentiem cīņā par uzvaru Anda Neikšāna ekipāžas.
Sacīkšu otrajā dienā savas ātruma īpašības apliecināja arī Ulda Seska un Gunāra Franča vadītais “Subaru Impreza”, kas sarežģītajā Vecpils ātrumposmā pat spēja uzrādīt trešo labāko laiku, tomēr aizsniegties līdz medaļām A plus klasē viņiem liedza Liepājas ielās saņemtais divu minūšu sods, kas U.Seska ekipāžu nobīdīja uz piekto vietu, bet vēl divas pozīcijas zemāk ierindojās vēl viena liepājnieku ekipāža Gundars Krieviņš un Ainārs Šteinbergs ar “Mitsubishi Lancer Evo”.
Par lielisku panākumu uzskatāma Normunda Verbeļa un Igora Bartaščenoka (“Honda Civic”) pirmā vieta AR–2000 klasē, jo viņi pirms rallija “Kurzeme” šosezon nevienā no posmiem dažādu iemeslu dēļ finišu nesasniedza. Tāpat šajā klasē uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās Mareks Okmanis un Jānis Dārznieks, braucot ar “Opel Astra”. Diemžēl par veiksmīgām šīs gonkas noteikti nenosauks Mārtiņš Meldrājs un Gundars Vītols ar “Renault Clio”. Viņi N3 klasē ieņēma pēdējo, sesto vietu. Savukārt vienīgā daiļā dzimuma pārstāvju ekipāža Gita Laugale un Santa Dukste spēja izgriezt pogas pat dažām vīru ekipāžām.
Pēc šī rallija “Kurzeme” komandu kopvērtējumā Liepājas lauva saglabāja trešo vietu, atpaliekot vienīgi no “Skandi Auto” un “LMT” braucējiem.
Nākamais un beidzamais Latvijas čempionāta posms “Latvija – 2006” notiks Rīgā no 29.septembra līdz 1.oktobrim.


Rallija “Kurzeme” svinīgajā atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Ministru prezidents Aigars Kalvītis.


Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētājs un sacīkšu dalībnieks Uldis Sesks pirms ” gonkām”  bija ļoti labā noskaņojumā.


Kā pirmā trasē devās sacīkšu uzvarētāju Ivara Vasaraudža un Valda Spredža ekipāža.


Liktenīgs Aivara Rudzīša un Gata Vilciņa Ekipāžai izrādījās trešais ātrumposms, kad līkumā pie Snēpeles, piedzīvojot smagu avāriju, bojā gāja stūrmanis Gatis Vilciņš.


No mūsējiem vislabāk veicās Viktora Lebedeva un Māra Deklava ekipāžai, kas izcīnīja ceturto vietu.


Rallijā “Kurzeme” pēc vairāku sezonu pārtraukuma startēja Mārtiņš Būčiņš.


Uz sacīkšu atklāšanas ceremoniju bija ieradies paprāvs līdzjutēju pulks.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz