Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Arī šogad 17. pasaulē

28.09.2010 07:01

Latvija motokrosa izlase ar grobiņnieku Lauri Freibergu sastāvā ir izcīnījusi mūsējiem augsto 17. vietu Nāciju motokrosā, kas norisinājās “Thunder Walley” trasē Leikvudā Amerikā.

Lauris šogad Latvijas izlasē sēdās “Open” klases motocikla mugurā, savukārt “MX1” un “MX2” klasēs startēja attiecīgi Ivo Šteinbergs un Matīss Karro, kuru šīgada pieredze starptautiskajās sacensībās ir lielāka nekā grobiņniekam.

Pirmajā braucienā, kurā kopā startēja “MX1” un “MX2” klases pārstāvji, augstāko pozīciju no Latvijas izlases izcīnīja Matīss Karro, kurš 40 braucēju konkurencē ierindojās 16. vietā, savukārt I. Šteinbergs palika 23. Laurim pirmais brauciens nebija veiksmīgs. Startējot kopā ar “MX2” braucējiem, grobiņnieks uzvarētājam Benam Taunlijam no Jaunzēlandes zaudēja piecus apļus, ierindojoties 37. vietā, bet M. Karro bija divdesmitais. Nedaudz labāk Freibergam veicās pēdējā braucienā – 33. vieta,  bet I. Šteinbergs šajā piegājienā ierindojās 29. pozīcijā.

Izlašu ieskaitē ņēma vērā katras valstsvienības piecus labākos rezultātus, un, dzēšoties Laura neveiksmīgākajam mēģinājumam, noskaidrojās, ka Latvija pasaules Nāciju motokrosa A grupā izcīnījusi tādu pašu pozīciju kā pērn – 17. vietu, bet uzvarēja ASV komanda, bet mūsu kaimiņi igauņi ierindojās 15. pozīcijā. Individuālajā vērtējumā vissekmīgākais bija M. Karro, kurš “MX2” klasē uzrādīja sesto labāko rezultātu, I. Šteinbergs “MX1” klasē bija 14. vietā, bet Laurim Freibergam “Open” klasē bija sliktākā punktu summa un pēdējā 40. vieta.

Šonedēļ Markelo trasē Nīderlandē norisināsies Eiropas Nāciju motokross, kurā Latvijas izlases sastāvā “MX1” klasē pieteikts liepājnieks Dāvis Līvs. Treniņā gūtā savainojuma dēļ izlasei nevarēs palīdzēt Niks Apfelbaums, kuru aizstās iepriekš rezervē atstātais Līvs, informē Latvijas izlases vadītājs Tomass Cīrulis. Latvijas izlasē startēs vēl viens sākotnējais rezervists Toms Macuks (“MX 2”), kurš aizstāja traumēto Robertu Justu, kā arī Augusts Justs (“Open”).