Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Čempionu tituls jau rokās

04.08.2008 10:30

Jelgavā Lielupes ūdeņos beidzies Latvijas atklātā čempionāta priekšpēdējais posms ūdens motosportā, kurā komandu vērtējumā pārliecinošu uzvaru atkal guvuši liepājnieki – “UPB Energy” braucēji, tādējādi nodrošinot savu otro čempionu titulu. Viens no “UPB Energy” komandas pārstāvjiem Aldis Morozs, pastāstīja, ka šoreiz Liepājai neesot izdevies izcīnīt uzvaru jauniešu jeb JT-250 klasē, kurā sezonas līderis Mārtiņš Morozs izcīnījis otro vietu, zaudējot vienīgi sportistam no Jelgavas, kuram, starp citu, tās bijušas pirmās sacīkstes šosezon.

Uz goda pjedestāla arvien stabilāku vietu sāk ieņemt arī mūsu otrs jaunietis Māris Gūža, kurš stabili visus trīs braucienus pabeidza trešajā vietā. Ļoti saistoša cīņa Latvijas čempionāta pēdējā posmā solās būt T-550 laivu klasē, jo tikko pēc Jelgavā izcīnītās uzvaras vienāds punktu skaits ar jūrmalnieku Oļegu Sintnieku tagad ir Jānim Zarečņevam. Vēl šajā klasē Zaiga Balode ieņēma piekto vietu. S-550 klasē savas pozīcijas vēl vairāk nostiprinājis jaunais bet apņēmīgais Artūrs Brolītis, kurš uzvarēja visos braucienos vairāk nekā pārliecinoši, bet Lauris Gūtmanis un Pēteris Pelnēns ierindojās attiecīgi ceturtajā un piektajā vietā. Jau minētais Gūtmanis atkal startēja uzreiz divās frontēs, un vienā no tām viņam arī izdevās tikt uz goda pjedestāla – O-500 laivu klasē Lauris bija otrais. Pēc ilgāka laika savus spēkus pārbaudīja arī O-350 klases pasaules čempions Ēriks Ķiepe-Kipge, taču viņš veica tikai vienu braucienu, kurā ierindojās trešajā vietā, bet vēlāk tehnisku problēmu dēļ, tāpat kā Māris Vasiļevskis gliseru klasē, sacīksti neturpināja. Visbeidzot prestižajā F-2 klasē, zaudējot vienīgi Uvim Slakterim, otro vietu izcīnīja Mārtiņš Bergholcs.

Tā kā arī šajā Latvijas čempionāta posmā komandu vērtējumā uzvarēja liepājnieki, ir pilnīgi skaidrs, ka arī šogad mūsējie tiks pie zelta medaļām, jo tikai stipri teorētiski Jūrmalas komanda var apsteigt “UPB Energy” braucējus.

Latvijas atklātā čempionāta pēdējais posms 30.augustā norisināsies Jūrmalā.