Daugavā kļuva par Baltijas čempionu

23.08.2018 07:02

Spītējot sarežģītajiem laika apstākļiem, Aizkrauklē norisinājās Eiropas ūdens motosporta čempionāta trešais posms FR1000 ātrumlaivu klasē un Baltijas čempionāts ūdens motosportā 12 laivu klasēs. Liepājas komandu pārstāvošais Jevgēņijs Aņikejevs Eiropas posmā ieņēma 7. vietu, bet Renārs Eglītis JT250 laivu klasē kļuva par Baltijas čempionu.

Eiropas čempionāta trešajā posmā FR1000 ātrumlaivu klasē pārliecinoši uzvarēja Aizkraukles pārstāve Ieva Millere, kura finišēja pirmā visos trīs braucienos. Liepāju pārstāvošais Jevgēņijs Aņikejevs sacensībās ieņēma 7. vietu. Eiropas čempionāta trešā posma ceturtais brauciens tika atcelts, jo vēja brāzmas sasniedza ātrumu 20 metri sekundē, un sacensību vietā tika izsludināts vētras brīdinājums.

Liepājas ūdens motosportistu pārstāvis Mārtiņš Morozs pēc sacensībām skaidroja, ka Jevgēņijs cīnījies ar tehniskām problēmām un laivas regulējumu. Kopumā laiva Aņikejevam ejot labi, bet neesot stabilitātes.

Aizkrauklē, Daugavas akvatorijā, notika arī Baltijas čempionāts, kur no 12 laivu klasēm Latvijas sportisti bija pārāki septiņās kategorijās, aiz sevis atstājot Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Krievijas sportistus.

Liepājnieki startēja trīs laivu klasēs, un vislabākie panākumi bija Renāram Eglītim, kurš JT250 laivu klasē kļuva par Baltijas čempionu. Ralfs Parolis GT15 klases noslēgumā palika 7. vietā. Morozs atzīmēja, ka cīņa šajā klasē bija spraiga un interesanta, bet Ralfs arī saskārās ar dažādām tehniskām likstām. Kopumā Paroļa ieņemtā vieta atbilst viņa tehniskajām iespējām un braukšanas prasmei.

Komentējot Niklāva Paroļa 6. vietu F4 laivu klasē, Mārtiņš Morozs sarūgtināts atzīst, ka visu sezonu nav izdevies tikt skaidrībā, kā atrisināt laivas tehniskos niķus. Pēc Baltijas čempionāta skaidrība beidzot radusies, bet problēmu risināšanai ir nepieciešams prāvāks finansējums. Niklāvam laiva esot vairāk piemērota lielākiem viļņiem, bet gludajā ūdenī spēkrats nav īsti konkurētspējīgs.