Sestdiena, 11. maijs Milda, Karmena, Manfreds

Dāvis Līvs – veiksmīgākais no mūsējiem

12.09.2006 07:59

0

Visi trīs Liepājas vadošie motosportisti nedēļas nogalē piedalījās dažāda līmeņa sacensībās. Lauris Freibergs cīnījās Vācijas atklātajā čempionātā, bet Dāvis Līvs un Kaspars Kraulis netālu no Aizputes mērojās spēkiem Latvijas čempionāta pēdējā posmā. Grobiņnieks Lauris Freibergs Horcgerlingenē ierindojās 7.vietā Vācijas atklātajā čempionāta posmā. Nedēļas nogalē sacensību norises vietā bija ļoti silts, pat karsts laiks. Tādi laika apstākļi trasi padarīja ļoti putekļainu.

Veiksmīgākais Laurim bija pirmais brauciens, kurā viņš gandrīz visu laiku turējās vadošo braucēju grupā. Finišā visi trīs Freiberga komandas “Kurz” braucēji ierindojās cits aiz cita ar pāris sekunžu intervālu. Mūsējais šajās minisacensībās bija otrais, bet braucienā ieņēma 3.vietu.

Savukārt otrais brauciens Laurim sagādāja vilšanos. Kritiens jau pirmajā līkumā mūsu sportistu atsvieda uz vienu no pēdējām vietām, bet konkurentu apdzīšanu, kas grobiņniekam parasti padodas visai labi, šoreiz apgrūtināja sliktā redzamība putekļainajā trasē, kā arī pa gaisu lidojoši akmeņi. Braucienā Lauris Freibergs ierindojās 15.vietā, bet posmā ieņēma 7.pozīciju.

Latvijas čempionāta pēdējā posmā, kas nedēļas nogalē norisinājās Aizputes apkārtnē, jaunajā “Moto X” trasē no liepājniekiem visveiksmīgāk startēja Dāvis Līvs. 125 kubikcentimetru klasē pirmo braucienu pabeidzis kā trešais, otrajā par vietu uz pjedestāla liedza pacīnīties kritiens, kas Dāvi atsvieda uz pēdējo vietu, tomēr līdz finišam izdevās pietuvoties vadošo braucēju grupai un izcīnīt 6.pozīciju braucienā, kas kopvērtējumā viņam deva vienādu punktu skaitu ar 3.vietas īpašnieku – Ivo Šteinbergu, bet sliktākas pozīcijas dēļ otrajā braucienā jaunais liepājnieks kopvērtējumā ierindojās 4.vietā.

Krietni neveiksmīgāk gāja Kasparam Kraulim, kas pirmajā braucienā vietām ļoti dubļainajā trasē krita, pēc tam braucienu izdevās atsākt tikai vairāk nekā pusotru apli aiz līderiem. Pakaļdzīšanās liepājniekam deva tikai 12.vietu. Otrais brauciens jau bija nedaudz labāks, tomēr 7.vieta sportista garastāvokli īpaši neuzlaboja.

“Open” klasē Dāvis turpināja braukt ļoti stabili un, izcīnot 5. un 4.vietu braucienos, posma kopvērtējumā vēlreiz palika soli no pjedestāla, bet čempionātā savā debijas gadā nodrošināja 5.pozīciju gan “Open”, gan 125 kubikcentimetru klasēs.

Bet Kaspars, kurš bija labi aizvadījis kvalifikāciju un uzrādījis ceturto labāko laiku, arī pirmā brauciena startā bija starp četriem vadošajiem sportistiem, tomēr nepareizi aprēķināja ātrumu pirms viena no tramplīniem, aizlēca pārāk tālu un smagi krita. Pamatīgi izmežģītas rokas locītavas un spēcīgi sasistas galvas dēļ nācās izstāties no sacensībām.

Nākamos mačus abi mūsējie plāno aizvadīt šīs nedēļas nogalē Viļakā, kur norisināsies komandu čempionāta pēdējais posms.
Savukārt Lauris šo svētdien aizvadīs pēdējo MX1 klases pasaules čempionāta posmu, kas notiks Francijā.