Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dienvidāfrikas vietā starts Ķegumā

Dienvidāfrikas vietā starts Ķegumā
14.07.2006 18:06

0

Šās nedēļas nogalē Ķegumā, “Zelta zirga” trasē, norisināsies pasaules čempionāta posms MX3 klasē, kurā piedalīsies Latvijas spēcīgākais motokrosists Lauris Freibergs. Izmantojot to, ka grobiņnieks atrodas Latvijā, aicinājām viņu uz sarunu.

No savas mītnes vietas Beļģijā, Lauris Latvijā ieradās trešdienas vakarā, ceturtdien viņš trenējās Grobiņā, bet jau piektdienas rītā devās uz Ķegumu. Lai arī nedēļas nogalē pasaules čempionāta MX1 klasē pārtraukuma nav, jo notiek posms Dienvidāfrikā, izvēli startēt Latvijā Lauris skaidro šādi: “Izmaksas ceļošanai uz Dienvidāfriku, gluži tāpat kā uz posmu Japānā, ir pārāk augstas. Ja es reāli cīnītos par vietu pirmajā desmitniekā, tad būtu vērts braukt. It kā jau katrs punkts ir svarīgs, bet tie punkti, ko varu nopelnīt, neatsver ceļošanas izmaksas.”

Vismaz vienu reizi sezonā sportists cenšas piedalīties sacensībās Latvijā, un šajā nedēļā tam radās atbilstoši priekšnoteikumi. Laura Freiberga oficiālajā mājaslapā internetā (www.laurisfreibergs.com ) atsauksmju sadaļā sportists diezgan regulāri tiek aicināts startēt mačos Latvijā, un domas par līdzjutējiem ir viens no iemesliem startam Ķegumā: “Protams, ka braukšu ne tikai paša priekam, bet arī dēļ līdzjutējiem, kuri mani atbalsta un nepārtraukti interesējas, kad varēs redzēt mani startējam Latvijā. Ja viss būs kārtībā, cīnīšos par uzvaru.”

Pēc aizvadītajiem deviņiem pasaules čempionāta posmiem, no kuriem grobiņnieks, izlaižot sacensības tālajā Japānā, ir startējis astoņos, Lauris ar 48 punktiem kopvērtējumā atrodas 21.vietā, kas nedaudz neatbilst pirmssezonas plāniem, saskaņā ar kuriem bija iecerēts cīnīties par vietu piecpadsmitniekā. Relatīvi neveiksmīgo līdzšinējo sezonu sportists skaidro ar tehniskām problēmām sezonas ievadā. “Sezonas sākums man bija visai neveiksmīgs, jo nekādi neizdevās atrast saskaņu ar motociklu. Mana komanda “Suzuki Kurz” iedeva jaunu motociklu, bet tā pielāgošana ir atkarīga no manis, komanda šajā ziņā ne ar ko nepalīdz, līdz ar to mazāk laika atliek treniņiem. Lielu daļu laika aizņem ceļš līdz sacensību norises vietai, tad vēl braucamā ķīlēšana. Ja tu esi peldētājs, tad tev ir jāpeld, nevis jāspēlē kārtis. Ja tu esi motobraucējs, tad tev ir jābrauc, nevis jāstrādā garāžā.”

Lai arī pašreiz ieņemtā vieta nav gluži tā, uz ko bija cerēts pirms sezonas, pēdējā laikā Laura rezultāti ir gājuši uz augšu. Pēdējos četros posmos ir iekrāti 35 no kopējiem 48 punktiem, un arī ar savu sniegumu sportists lielos vilcienos ir visai apmierināts. Tomēr vienmēr var vēlēties augstāku meistarību un labāku fizisko kondīciju, jo problēmas joprojām ir. “Trūkst stabilitātes, it īpaši jau braucienu startā. Vienos mačos izdodas iekļūt līderu pulkā, bet citos nākas sākt gandrīz no pašām beigām. Braucienu laikā bieži vien izdodas apdzīt daudzus un atliek tikai domāt, kurā pozīcijā es finišētu, ja izdotos veiksmīgāks starts. Brauciena sākums nozīmīgs, tas dod apmēram 80 līdz 90 procentu no rezultāta.”
Lauris Freibergs nav vienīgais Latvijas sportists MX1 pasaules čempionātā, jo pasaules spēcīgāko braucēju sabiedrībā startē arī Aigars Bobkovs. Lai arī bieži vien tautieši, esot prom no mājām, kontaktējas savā starpā, šajā gadījumā ir savādāk, un abu sportistu starpā nevalda nemaz tik draudzīgas attiecības. “Jau kopš bērnības, kad vēl tikai sākām savas sportistu gaitas, mums ar Aigaru neizveidojās labs kontakts. Nevarētu teikt, ka esam uz nažiem, tomēr arī draudzīgas šīs attiecības nav. Vienīgā kontaktēšanās, faktiski ir tikai sasveicināšanās.” Daudz labāk šajā ziņā Laurim klājas ar citiem sportistiem no Baltijas valstīm, piemēram, ar Igaunijas motokrosistiem grobiņnieka attiecības ir pat draudzīgas.

Paralēli pasaules čempionātam L.Freibergs piedalās arī Vācijas atklātajā čempionātā MX Masters klasē, kur ne tik stiprā konkurencē viņa rezultāti ir labāki – 2.vieta kopvērtējumā. Tomēr bez cīņas, protams, arī šeit punktus nav iespējams iegūt: “Kādi pieci – septiņi braucēji ir spēkos ļoti līdzvērtīgi, bet, ja sacīkstēm piesakās kāds no vadošajiem sportistiem, tad konkurence palielinās vēl vairāk.”
Pasaules čempionātā palikuši vairs tikai seši posmi. “Gandrīz divas trešdaļas no sezonas jau aizvadītas, tomēr līdz tās beigām vēl ir pietiekami laika, lai tagad vēl nesāktu domāt par nākošo. Arī komandas vadība vasaras vidū sarunās par nākamā gada plāniem parasti neiesaistās. Atlikušajos pasaules čempionāta posmos centīšos braukt pēc iespējas labāk un krāt punktus, lai revanšētos par ne pārāk veiksmīgo sezonas sākumu.”

Ir dzirdēts viedoklis, ka Lauris pieskaitāms tā saucamajiem traumatiskajiem sportistiem. Ja atceramies, ar kādām veselības likstām viņam nācies saskarties, šādam uzskatam zināmā mērā var piekrist – 2003.gadā viņš divas dienas pat pavadīja komā, tomēr šosezon viss ir kārtībā. “Motosportā jau nekad neko iepriekš nevar prognozēt. Arī šogad laiku pa laikam gadās gan kritieni, gan sasitumi, tomēr, par laimi, līdz šim nekas nopietns nav bijis.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz