Einass dominē Grobiņas trasē

01.10.2018 07:01

Grobiņā, “Viking Trial” kluba trasē norisinājās Baltijas čempionāts un Latvijas individuālā čempionāta piektais un sestais posms mototriālā, kā arī trešais un ceturtais posms velotriālā. Mājinieks Kristers Einass kļuva par Baltijas čempionu, kā arī triumfēja abos Latvijas čempionāta posmos.

Ar Kristeru Einasu šosezon elites grupā sīvi konkurē “MT skolas” braucējs Kaspars Vērnieks, kurš līdz pēdējiem mačiem bija triumfējis trijos no četriem posmiem. Tomēr šoreiz mājas sienas Einasam palīdzēja un viņš droši uzvarēja piektajā un sestajā posmā. Turklāt Vērnieks abos posmos ieņēma 3. vietu, jo viņu divreiz pārspēja arī Grobiņas kluba “Viking Trial” braucējs Niks Alksnis. Pēc Grobiņas sacensībām kopvērtējumā notikusi līderu maiņa, un tagad vadībā ar 470 punktiem atrodas Kristers Einass. Kaspars Vērnieks seko ar 440 punktiem, bet Niks Alksnis iekrājis 385 punktus.

C grupas ieskaitē Grobiņas abos posmos nepārspēts palika Daniels Grinkevičs no “AGxtreme”, bet “Viking Trial” braucējs Artis Alksnis ierindojās 2. vietā. Savukārt D grupā šosezon turpina dominēt “Grobiņas MK” pārstāvis Gundars Mateuss. Grobiņnieks, izlaižot Saldus posmu, pārējos mačos palicis nepārspēts un ar 100 punktiem kopvērtējumā atrodas drošā vadībā.

Grobiņas sportisti savu māju sienu palīdzību ar uzviju izmantoja arī Baltijas čempionātā. Kristers Einass turpināja būt nevainojams un ar 71 punktu kļuva par Baltijas čempionu. Niks Alksnis no Einasa atpalika par 20 punktiem un ieņēma 2. vietu, bet Kaspars Vērnieks ar 122 acīm palika 3. vietā. C klasē, līdzīgi kā Latvijas čempionāta abos posmos, nepārspēts palika Daniels Grinkevičs, bet tālākās vietas uz goda pjedestāla ieņēma mājinieks Artis Alksnis un igaunis Kalle Ivainens.

D grupas ieskaitē Gundars Mateuss ar 16 punktiem nodrošināja sev uzvaru Baltijas čempionātā, pārējās vietas atvēlot Igaunijas sportistiem Tobiasam Sīrakam un Martam Kalvem.