Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Finišs tālu no pjedestāla

20.10.2016 07:02

Arī “Superkausa” 2016. gada noslēdzošajā posmā, kas nedēļas nogalē notika Olainē, dominēja Igaunijas sportisti, tomēr par šo sacensību astotās sezonas čempionu trešo reizi pēc kārtas kļuva pašmāju braucējs Dāvis Ivanovs. Liepājnieks Dāvis Līvs posmā ierindojās 11. pozīcijā, bet sezonas kopvērtējumā ieņēma 8. vietu.

Līvs bija ātrs kvalifikācijā, kurā uzrādīja ceturto ātrāko apļa laiku, tomēr divos no trim braucieniem balansēja uz pirmā desmitnieka robežas, savukārt vienā ieņēma 15. vietu, kas bija pēdējā starp finišējušajiem motosportistiem.

Jau tradicionāli ar igauņiem vissekmīgāk spēja konkurēt Dāvis Ivanovs. Viņš bija ātrākais no Latvijas braucējiem, bet posma kopvērtējumā ierindojās 6. vietā. Ar to gan izrādījās pietiekami, lai sezonas kopvērtējumā saglabātu 1. vietu, par 12 punktiem apsteidzot tuvāko sekotāju Erki Karo, kurš Olaines posmā bija ceturtais, bet sekmīgāka snieguma gadījumā viņam bija iespēja kļūt par sezonas čempionu.

Trešais ātrākais no latviešiem, bet astotais posma kopvērtējumā, bija šobrīd Liepājas pusē treniņus aizvadošais Tomass Šileika, kurš sezonas kopvērtējumā ierindojās 13. vietā. Tomasa izredzes ieņemt augstāku pozīciju izbojāja divi izlaisti posmi no “Superkausa” pieciem posmiem.

Dāvim Līvam izlaisto posmu skaits bija uz pusi mazāks, bet tikai vienā no sezonā aizvadītajiem divpadsmit braucieniem liepājnieks finišēja pirmajā trijniekā. Latvijas braucēju klasifikācijā Dāvis bija trešais, piekāpjoties gan savam kādreizējam komandas biedram D. Ivanovam, gan arī Gintam Filipsonam, kura izcīnītās vietas varbūt nebija ļoti spožas, tomēr viņš visus piecus posmus nobrauca stabili. Senioru konkurencē sezonu 15. vietā noslēdza liepājnieks Mareks Štrauss.