Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Aizputē, Misiņkalna mototrasē, aizvadīts Latvijas motokrosa čempionāta 1. posms, kurā kopā pie starta barjeras stājās 206 sportisti. Prestižajā MX1 klasē abos braucienos nepārspēts palika Toms Macuks, kļūstot par posma uzvarētāju, informē Latvijas Motosporta federācija.

30.04.2023 20:06

MX2 klasē ātrākais bija Edvards Bidzāns, bet blakusvāģu ieskaitē triumfēja brāļi Daniels un Bruno Lielbārži.

MX1 klasē abos braucienos pirmo vietu izcīnīja Toms Macuks no ”Rodeo MX” komandas. Otrais divu braucienu summā bija igauņu braucējs Erki Kahro (”Kristera Serģa motoklubs”), savukārt trešo vietu posmā sasniedza Rainers Žuks (”KTM Motofavorīts”).

Prestižākās klases 2019. un 2020. gada Latvijas čempionam Macukam šī bija atgriešanās MX1 klasē pēc gada pauzes, ko pavadīja, startējot MX2 ieskaitē.

Abos braucienos MX2 klasē pirmo vietu sasniedza ”AMK Mārupes Bieriņu” pārstāvis Edvards Bidzāns. Otrais abu braucienu summā bija 2021. gada Nāciju kausa dalībnieks Mairis Pumpurs (”MXModuls”), kurš trasē atgriezies pēc traumas sadziedēšanas, kuru guva pirms gada Apes posmā. Savukārt trešo vietu abos braucienos ieņēma Uldis Freibergs (”Rodeo MX”).

MX125 klases abos braucienos kā pirmais finišu sasniedza un summā uzvaru guva Markuss Kokins (”MX Moduls”), aiz sevis uz goda pjedestāla atstājot Tomasu Šaicānu (”Saldus motoklubs”) un Romeo Pikandu no Igaunijas.

MX2 junioru vērtējumā divas pirmās vietas un uzvara summā Emīlam Solovjevam (”Kristera Serģa motoklubs”), bet aiz viņa ierindojās Ralfs Vindigs (”Motokurzeme”) un Alisters Budanovs (”Saldus motoklubs”).

MX dāmu klasē, kurā pie starta barjeras stājās 17 daiļā dzimuma pārstāves, divu braucienu summā uzvarēja lietuviete Paula Bertasute. Sudraba godalgu Aizputē izcīnīja Karlēna Randvere no Igaunijas, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Sāra Vintere no ”Jāņa Vintera Moto Team Riga”.

Jaunizveidotajā MX65 klasē nepārspēts trasē palika igaunis Gregors Lotus, savukārt pjedestāla otro un trešo pakāpienu aizņēma latvieši Patriks Cīrulis (”MX Moduls”) un Rainers Grasis (sporta klubs ”Elkšņi”).

MX85 ieskaitē galvenā cīņa trasē bija starp igauni, pērnā gada Latvijas čempionu Travisu Leoku un ”Kristera Serģa motokluba” pārstāvi Jēkabu Hudoleju.

Divu braucienu summā abiem bija vienāds punktu skaits, bet, tā kā Leoks otrajā braucienā bija priekšā Hudolejam, viņam uzvara posmā, bet latvietim nācās samierināties ar sudrabu. Trešo vietu ieņēma Lūkass Leoks no Igaunijas.

Tāpat godalgas sadalītas amatieru Open klasē, kvadriciklu klasē QOpen un blakusvāģu klasē BVOpen.

Nākamais Latvijas čempionāta posms motokrosā notiks 18. jūnijā ”Ceļa Ēzeļa” trasē Dobelē. Šosezon kopumā Latvijas meistarsacīkstēs kopā paredzēti septiņi posmi.