Grobiņnieki dominē Latvijā un cīnās pasaulē

10.10.2018 07:02

“Grobiņas MK” braucējs Kristers Einass Latvijas atklātā triāla čempionāta pēdējā posmā ieņēma 2. vietu, bet ar to pietika, lai triumfētu sezonas kopvērtējumā. Grobiņas kluba “Viking Trial” sportists Niks Alksnis noslēdzošajā posmā un kopvērtējumā ierindojās 3. vietā. Abi mūspuses sportisti, apvienojot spēkus ar Kasparu Vērnieku, Latvijas izlases sastāvā Čehijā izcīnīja 12. vietu Nāciju kausa izcīņā.

Latvijas atklātā čempionāta pēdējais, septītais posms norisinājās Jelgavā, kur aplis bija 2400 metru garš. Elites grupas sportistiem bija jāveic trīs apļi ar deviņiem posmiem katrā aplī.

Par pēdējā posma uzvarētāju ar 47 punktiem kļuva Kaspars Vērnieks no “MT Skolas”. Kristers Einass izcīnīja 2. vietu ar 66 punktiem, bet Niks Alksnis ar 77 punktiem ierindojās 3. vietā. Kristers septiņu posmu kopvērtējumā iekrāja 555 punktus, par 115 punktiem apsteidzot 2. vietas ieguvēju Kasparu Vērnieku. Niks Alksnis 3. vietā ierindojās ar 455 punktiem.

C grupas ieskaitē sīvā cīņā uzvarēja grobiņnieks Artis Alksnis, par nieka 2 punktiem pārspējot Danielu Grinkeviču no “AG extreme”. Latvijas čempionāta kopvērtējumā Artim nopelnīta 2. vieta.

Latvijas čempionāta D grupā visu sezonu pārliecinoši dominēja “Grobiņas MT” braucējs Gundars Mateuss. Jelgavas trasē tuvākais sekotājs Tobiass Siraks no “Star Trial” tika apsteigts par 51 punktu. Latvijas čempionātā Mateuss uzvarēja sešos no septiņiem posmiem un pārliecinoši kļuva par D grupas uzvarētāju.

Pēc Latvijas čempionāta pēdējā posma pašmāju labākie triālisti Čehijā piedalījās Nāciju kausa izcīņā. Sacensības norisinājās smagos laika apstākļos, arī vide mūsējiem bija neierasta, jo trase vijās kalnainā apvidū. Latviešiem šādā trasē trūka pieredzes, lai sasniegtu izcilus rezultātus. Kvalifikācijā “International Trophy” ieskaitē labāko trijniekā iekļuva Šveices, ASV un Austrālijas braucēji, bet mūsējie ieņēma cienījamo 10. pozīciju, aiz sevis atstājot Čehiju, Slovākiju, Dāniju un Portugāli. Pamatsacensībās Latvijas izlase ar 159 punktiem ieņēma 12. vietu, par 2 punktiem apsteidzot Portugāli, bet par 9 punktiem atpaliekot no Slovākijas.