Izšķirošā brīdī pievīla tehnika

01.10.2009 16:58

Liepājas ūdens motosportisti sezonu ir pabeiguši ar Laura Gūtmaņa izcīnīto sudraba godalgu Eiropas čempionātā Polijā, tiesa, līdz vecā kontinenta čempiona titulam liepājniekam pietrūka tikai dažas sekundes simtdaļas.

Uz Poliju bija devusies itin kupla liepājnieku delegācija, kas pamatoti cerēja no sezonas pēdējā starta mājup doties vismaz ar kādu S-550 klases Eiropas čempionāta godalgu. Savas ambīcijas komandas “UPB Energy” braucēji daļēji apstiprināja jau kvalifikācijas braucienā, kad L. Gūtmanis gan uzrādīja tikai sesto labāko laiku, toties Pēteris Pelnēns izcīnīja pole position. Trešais mūsējais – Ēriks Ķiepe-Kipge – kvalifikācijā ierindojās 10. vietā, bet tas nav uzskatāms par pārsteigumu, jo viņš tikai pēdējā brīdī aizstāja savainoto Artūru Brolīti, un Ēriks pats sev bija izvirzījis mērķi nobraukt sacensības līdz galam.

Lai arī pirmais no četriem braucieniem liepājniekiem nepadevās, divos nākamajos mūsējie uzlaboja savu sniegumu un pirms pēdējā brauciena ierindojās pirmajās divās vietās. Kopējā ieskaitē no četriem braucieniem ņēma vērā trīs labākos, un L. Gūtmanim, lai izcīnītu Eiropas čempiona titulu, bija jāuzvar trešajā braucienā pēc kārtas. Taču pašā nepiemērotākajā brīdī mūsējos iegāza tehnika – Laurim sabojājās stūres mehānisms, bet Pēteri pievīla elektronika. Summā Laurim un daudzkārtējam pasaules un Eiropas čempionam Lehoslavam Ribarčikam bija vienāds punktu skaits, bet polis izšķirošo braucienu veica par sekundes 12 simtdaļām ātrāk, tādējādi savai kuplajai titulu kolekcijai pievienojot arī 2009. gada Eiropas čempiona nosaukumu. L. Gūtmanis izcīnīja 2. vietu, P. Pelnēns bija ceturtais, bet Ē. Ķiepe-Kipge ierindojās 11. vietā.

Līdz ar šīm sacensībām ūdens motosporta sezona ir oficiāli beigusies, un liepājnieki pateicas uzņēmumam “UPB Energy” par atbalstu visas sezonas garumā.

Sezonas pēdējās sacensībās tehniskas ķibeles liedza liepājniekiem Laurim Gūtmanim (95.) un Pēterim Pelnēnam (98.) gūt dubultpanākumu Eiropas čempionātā.