Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Ceturtdiena, 27. jūnijs

Vārdadiena: Malvis, Malvīne

Jau piektdien Liepāju un apkaimi pierūks sacīkšu auto  (15)

Atslēgvārdi rallijs | rally Kurzeme | ātruma festivāls | Rally Liepāja

Foto: Ģirts Gertsons

Jau šīs nedēļas nogalē tiks dots starts motoru sporta notikumam Kurzemē – Ātruma festivālam “Kurzeme 2018”, kas šogad apvienos FIA Eiropas rallija čempionāta noslēdzošo posmu “Rally Liepāja”, Latvijas čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām posmu “UPB Energy” kauss, kā arī seno spēkratu “Youngtimer Cars & Coffee” un regularitātes sacensības rallija trasē.

Ātruma festivāla “Kurzeme” preses pārstāvis  Dzintars Hmieļevskis stāsta: “Sestdien, 13.oktobrī, Liepājas ostas Tirdzniecības kanālā spraigas un skatāmas sacensības aizvadīs ātrumlaivu sportisti – šī ir kļuvusi par neatņemamu Ātruma festivāla programmas sastāvdaļu. Tieši Liepājas posma trasē skatītāji ir vistuvāk sportistiem, un vislabāk ir iespējams redzēt meistarību, ko prasa ātrumlaivas vadīšana kanāla ūdeņos. Šis posms būs noslēdzošais Latvijas čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām, un tieši šeit noskaidrosies čempiona medaļu ieguvēji.”

Savukārt sauszemē, iepretim viesnīcai “Royal Hotel”, notiks “Youngtimer Cars & Coffee” pasākums – pagājušā gadsimta 60.-80.gados ražoto auto īpašniekiem šis ir viena no sezonas naglām, kur iespējams gan apskatīt citu autoentuziastu veikumu, restaurējot un atjaunojot nemaz ne tik senus, bet ikdienā uz ielām vairs neredzamus auto.

Svētdien, 14.oktobrī, daļa no “Youngtimer” auto īpašniekiem vilks galvā ķiveres un dosies “Rally Liepāja” trasē, kur daļu sacensību ātrumposmu veiks kā regularitātes ralliju.

Ar čempioniem spicē

Bet pats galvenais nedēļas notikums, protams, būs Eiropas rallija čempionāta noslēdzošais posms “Rally Liepāja 2018”. Tas sāksies ar kvalifikācijas ātrumposmu jau piektdienas, 12.oktobra, pēcpusdienā, un turpināsies ar sacensību ieskaites ātrumposmiem sestdien un svētdien. Un tā laikā tiks noskaidrotas ne vien prasmīgākās vietējā un Eiropas mēroga rallija ekipāžas, bet arī noteikti čempioni visas sezonas kopvērtējumā, skaidro SIA “RA Events” pārstāvis Jānis Unbedahts.

Sestdienā ātrumposmi norisināsies Aizputes un Kuldīgas novados, bet svētdien sacīkšu automašīnas vērosim tuvāk Liepājai – Aizputes, Vaiņodes, Priekules un Durbes novados.

“Šīs sezonas Eiropas rallija čempiona titula ieguvējs absolūtajā ieskaitē jau noskaidrots – to pirmo reizi savā karjerā izcīnīja Aleksejs Lukjaņuks. Tikmēr otrās vietas ieguvējs izšķirsies tieši “Rally Liepāja” laikā, jo sezonas pēdējā posmā nepiedalīties izlēmis Bruno Magalešs. Līdz ar to ar Latvijas automobiļu federācijas izsniegto licenci startējošajam Nikolajam Grjazinam rallijā nepieciešams gūt vismaz 26 punktus, lai apsteigtu B.Magalešu. Matemātiskas izredzes uz 2.vietu saglabā arī ar otro numuru startējošais Fabians Kreims, kurš no portugāļa atpaliek 36 punktus. Maksimālais punktu skaits, ko viena ekipāža var iegūt ir 39 punkti,” tā Jānis Unbedahts.

Titula īpašnieks zināms arī FIA ERC Junior U27 ieskaitē. To šogad pārliecinoši sasniedza 19 gadus jaunais liepājnieks Mārtiņš Sesks.

“Viņam savu trofeju kolekciju ir iespējams papildināt vēl vairāk,” piebilst Jānis Unbedahts: “ERC3 ieskaitē M.Sesks ar 127 punktiem atrodas pirmajā vietā. Cīņā par titulu cer iesaistīties viņa komandas biedrs Toms Kristensons (106 punkti) un “Rally Team Spain” braucējs Efrens Larena (96 punkti).”

ERC un ERC3 sezonas kopvērtējumā tiek skaitīti seši no astoņiem labākajiem rezultātiem, ERC2 klasē – četri no astoņiem, bet FIA ERC Junior – četri no sešiem. M.Seska pārstāvētā “ADAC Opel Rallye Junior Team” ar 166 punktiem ieņem pirmo pozīciju komandu ieskaitē. Titula cīņā vēl var iejaukties “Saintéloc Junior Team” no Francijas, kas atpaliek par 23 punktiem.  

Paralēli notikumiem Eiropas čempionātā “Rally Liepāja” tiks noskaidroti arī FIA “Baltic Rally Trophy” ieguvēji. Čempionāts sastāv no trim posmiem – pa vienam katrā Baltijas valstī. Pēc “Rally Estonia” un “Samsonas Rally Rokiškis” par kopvērtējuma līderi ar 39 punktiem kļuvis Ēriks Pietarinens no Somijas, kurš gan nav pieteicis dalību “Rally Liepāja”.

Vēl vairāk nezināmā skatītājus gaida Latvijas rallija čempionāta noslēgumā, jo nedēļas nogalē tiks aizvadīti divi posmi, turklāt svētdienas cīņām būs īpaša pievienotā vērtība ar palielinātu punktu skaitu. Sezonas pirmajos sešos posmos uzvarētājs saņem 15 punktus, otrās vietas ieguvējs 12 punktus, bet trešās vietas ekipāža tiek pie 10 punktiem. Tikmēr sezonas pēdējā posmā goda pjedestāla pārstāvji tiek pie attiecīgi 25, 20 un 16 punktiem.

LRČ2 ieskaitē cīņa par titulu izvērtīsies starp “Rallyworkshop” komandas braucēju Emīlu Blūmu un “A1M Motorsport” pārstāvi Alanu Popovu. Abas “Mitsubishi Lancer Evolution IX” ekipāžas šobrīd šķir 11 punkti par labu Latvijas pārstāvim. LRČ3 klasē pēc spoža sezonas sākuma pēdējos divus posmus izlaidis M.Sesks. Tas ļāvis konkurentiem viņu noķert.

Kopvērtējuma līderis Rasmuss Ūstulnds (52 punkti) Liepājā nestartēs. Līdz ar to tituls izšķirsies starp M.Sesku un ar Latvijas automobiļu federācijas izsniegto licenci startējošo Oliveru Solbergu. Abi šogad guvuši pa 50 punktiem. Labvēlīgu sakritību rezultātā cīņā par titulu cer iesaistīties vēl viens Latviju pārstāvošs pilots Adams Vestlunds (32 punkti).

Šie paši sportisti vienlaikus cīnās par uzvaru arī LRČ Juniors ieskaitē. Tajā LMT Autosporta Akadēmija pārstāvim M.Seskam izdevies iekrāt 3 punktu pārsvaru pār leģendārā Petera Solberga dēlu Oliveru un Ūstulndu.

Atliek piebilst, ka

dalību FIA Eiropas rallija čempionāta un Latvijas rallija čempionāta 2018.gada sezonas izšķirošajam posmam “Rally Liepāja” pieteikušas 74 ekipāžas. Starp dalībniekiem atrodami spēcīgākie un titulētākie pārstāvji no Eiropas, spožākās Latvijas zvaigznes, kā arī pārstāvji no tik tālām zemēm kā Brazīlija un Kanāda.

FIA Eiropas rallija čempionāta ietvaros piedalīsies 35 dalībnieki, kuru vidū atrodamas arī piecas ekipāžas ar Latvijas automobiļu federācijas izsniegtām licencēm. Pagājušā gada uzvarētājs – “Sports Racing Technologies” braucējs Nikolajs Grjazins ticis pie 1.starta numura un rallijā piedalīsies ar sev ierasto “Škoda Fabia R5” automašīnu. Visaugstāk no latviešu autosportistiem atrodams ar “Neiksans Rallysport” sagatavoto “Ford Fiesta R5” startējošais Jānis Berķis, kuram 8.starta numurs.

“Rally Liepāja” piedalīsies arī pasaules čempionāta pieredzi guvušais norvēģis Ejvinds Brinildsens, pieredzējušais polis Lukašs Habajs, pagājušā gada ERC2 un ERC3 ieskaišu čempioni Tibors Erdi juniors un Kriss Ingrams, kā arī 2018.gada Austrijas rallija čempions Niki Maijrs-Melnhofs un Brazīlijas pārstāvis Paulo Nobre.

Dalībnieku skaitu papildinājis arī šī gada FIA Eiropas rallijkrosa čempions Supercar ieskaitē Reinis Nitišs.

Kopumā “Rally Liepāja” piedalīsies braucēji no 22 dažādām valstīm. Viskuplāko pārstāvniecību aiz Latvijas ieņem Krievija ar deviņām ekipāžām. Plaši pārstāvētas arī abas Baltijas kaimiņvalstis.

Pilns dalībnieku saraksts atrodams Latvijas rallija čempionāta interneta vietnē http://autorally.lv/.

Jāsamierinās ar neērtībām

Rallija laikā sestdien, 13.oktobrī, un svētdien, 14.oktobrī, būs izmaiņas vairāku starppilsētu autobusu maršrutos, informē Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lilita Pelčere.

Ņemot vērā pasākuma norisi, 14.oktobrī maršruta Nr.6905 Liepāja-Kalēti-Priekule autobuss, kas no pieturvietas Liepājā, Kuršu ielā, izbrauc pulksten 12, sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošinās līdz pieturvietai Kalēti. Tādējādi autobuss, kas no pieturvietas Priekule izbrauc pulksten 14.20, reisu sāks pieturvietā Kalēti pulksten 14.38, līdz ar to pasažieru apmaiņa netiks nodrošināta pieturvietās: Priekule, Jūrnieki, Purmsāti, Salmiņi un Priednieki.

Portāls jau informēja, ka piektdien, 12.oktrobī, nestrādās Liepājas tehniskās apskates stacija, kas nodrošinās Eiropas rallija čempionāta posma “Rally Liepāja” sacīkšu auto tehniskās apskates.

“Pateicoties iepriekšējo gadu profesionālai un sekmīgai sadarbībai, CSDD jau sesto reizi nodrošinās “Rally Liepāja” sacīkšu auto pārbaudes,” skaidro CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis jekste:

“Liepājas un tās apkārtnes vieglo auto īpašnieki aicināti savu spēkratu tehnisko apskati veikt Grobiņas tehniskās apskates stacijā, kur darba laiks būs no pulksten 8.30 līdz 17, kā arī jebkurā citā tehniskās apskates stacijā.”

CSDD Liepājas nodaļas darbs gan šajā dienā rallija dēļ nebūs traucēts - transportlīdzekļu reģistrācijas un vadītāju kvalifikācijas pakalpojumus CSDD Liepājas nodaļā 12.oktobrī būs iespējams saņemt kā ierasts.

  • Komentāri (15)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Tehniskie sporta veidi

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!