Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jonasam 11. vieta Valkensvārdā

Jonasam 11. vieta Valkensvārdā
Foto: Juan Pablo Acevedo, Husqvarna Media
31.03.2019 21:03

sportacentrs.com

Atslēgvārdi

Latviešu motokrosa talants Pauls Jonass svētdien Valkensvārdā izcīnīja 11. vietu pasaules čempionāta sezonas trešajā posmā prestižākajā MXGP klasē, kamēr viņa komandas biedrs “Rockstar Energy Factory Racing” rindās lietuvietis Armins Jasikonis abos braucienos finišēja ceturtais.

Valkensvārdā notika šīs sezonas pirmās īstās smilšu sacensības, Jonass tur pirms diviem gadiem uzvarēja abos braucienos MX2 klasē. Šoreiz kvalifikācijā Jonass samierinājās ar 16. vietu, kamēr Matīss Karro jau brauciena sākumā izstājās.

Kaut pirmajā braucienā pēc starta pirmais aizbrauca kvalifikācijas uzvarētājs Antonio Kairoli, jau pirmajā līkumā viņu apsteidza brits Toms Enstijs. Tikmēr Jonass pēc starta bija 17. vietā, bet pirmo apli jau noslēdza kā piecpadsmitais. Otrā apļa laikā viņš jau pacēlās uz 13. pozīciju, bet trešajā aplī latvietis apsteidza arī igauni Hari Kullasu, kurš pēc pirmā apļa bija pat desmitais. Tālāk gan priekšā Jonasam jau bija divu sekunžu pārsvars, turklāt viņam strauji tuvojās un apsteidza pieredzējušais Džeremijs van Horbiks, drīz vien atmetot latvieti atpakaļ uz 13. pozīciju.

Trešajā vietā ilgstoši brauca spēcīgais Tims Gajsers, tomēr piektajā aplī viņš piedzīvoja kritienu un trasē atgriezās tieši priekšā Jonasam, bet trešajam līdz ar to tagad esot Gotjē Polēnam. Distances vidū neražu piedzīvoja līderis Enstijs, kurš līkumā piedzīvoja kritienu un ilgstoši nevarēja atgriezties trasē, jo motocikla kāpslis ieķērās viņa biksēs. Braucienu brits atsāka vien 18. pozīcijā, bet stabilu vadību līdz ar to ieguva Kairoli, kuram sekoja Polēns un Klemēns Desajs, vēlāk šiem sportistiem agresīvā cīņā apmainoties vietām. Tikmēr Jonass, kurš sīvi cīnījās ar Žordi Tiksjēru, pacēlās jau uz 12. pozīciju.

Desmitajā aplī Jonass otro reizi nokļuva aiz Tiksjēra, bet latvietim aiz muguras sekoja divi igauņi Kullass un Tanels Leoks, kuri gan jau bija pāris sekunžu attālumā. Savukārt trīs minūtes līdz beigām Jonass pacēlās uz 11. pozīciju, apsteidzot gan itāli Ivo Montičelli, kurš bija piedzīvojis kritienu neilgi pēc tam, kad atradās ceturtajā pozīcijā, gan mājinieku Braienu Bogersu. Šajā pozīcijā viņš arī sasniedza finišu, kamēr latvieša komandas biedrs Armins Jasikonis atkārtoja kvalifikācijas scenāriju – pēc ne pārāk veiksmīga starta sacīkstē viņš kāpa uz augšu pozīciju pēc pozīcijas, finišu sasniedzot kā ceturtais. Turklāt pēdējos apļos lietuvietis jau cīnījās pat par pjedestāla pozīcijām.

Uzvaru svinēja Kairoli, kuram sekoja Desajs un Polēns, kamēr Gajsers finišēja septītajā vietā, bet Enstijs braucienu noslēdza vien sešpadsmitais.

Matīss Karro pirmo braucienu veica lejasgalā. Latvietis nespēja pacelties augstāk par 27. vietu, bet finišēja 29. pozīcijā.

Tikmēr MX2 klasē pirmajā braucienā pēc posma izlaišanas traumas dēļ ļoti pārliecinoši triumfēja bijušais Jonasa komandas biedrs KTM rūpnīcas vienībā Horhe Prado no Spānijas, kuram sekoja Tomass Kjers Olsens no “Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing” vienības un “F&H Racing Team Kawasaki” vienības pārstāvis Henriju Jakobi.

Otro braucienu atkal vadībā uzsāka Kairoli, bet Jonass pēc starta aizbrauca desmitais, esot priekšā arī kārtējo reizi startu neveiksmīgi veikušajam Jasikonim. Otro pozīciju aizņēma Montičelli, tomēr viņš jau pirmajā aplī piedzīvoja kritienu, līdzi aizķerot arī Arno Tonusu, kas ļāva Jonasam pacelties pat uz astoto pozīciju. Savukārt otro apli latvietis noslēdza jau septītais, jo neveiksmi piedzīvoja arī Tiksjērs.

Trijnieks jau pēc pirmajiem apļiem izveidojās ļoti stabils, aiz Kairoli sekojot Gajseram un van Horbikam, kamēr Jonasu apsteidza pirmajā braucienā trijniekā tikušais Polēns, bet pēc ilgākas cīņas arī Jasikonis, pēc piektā apļa atmetot komandas biedru uz devīto pozīciju. Astotajā aplī kritienu piedzīvoja Polēns, līdz ar to latvietis atkal īslaicīgi pakāpās vietu augstāk. Tomēr šajā brīdī Jonass sāka atkāpšanos uz leju – jau minūti vēlāk viņu apsteidza Zīvers un Lībers, bet vēl pēc neilga laika arī Glens Koldenhofs, Montičelli un Enstijs, bet pašās brauciena beigās arī Polēns, atmetot latvieti uz 14. pozīciju. Tikmēr Jasikonis priekšpēdējā aplī apsteidza Desaju un arī šo braucienu noslēdza uzreiz aiz pjedestāla.

Braucienā uzvarēja Kairoli, kuram aiz muguras netālu sekoja Gajsers, bet trešo vietu guvušais van Horbiks atpalika jau pusminūti.

Savukārt Karro arī šo braucienu aizvadīja pieticīgi, samierinoties ar 28. vietu.

Posma summā uzvarēja Kairoli, kuram sekoja Desajs, Gajsers un van Horbiks, bet Jasikonis ar divām ceturtajām vietām braucienos summā bija vien piektais, Tikmēr Jonasam 11. un 14. vieta braucienos summā deva 11. pozīciju, šo vietu saglabājot arī kopvērtējumā.

MX2 klasē arī otrajā braucienā labākais bija Prado, aiz sevis atstājot beļģi Jago Gērtsu un Olsenu. Kopvērtējumā tagad līderis ir Olsens, kamēr Prado ieņem ceturto vietu. Spānis uzvarējis visos braucienos, kuros piedalījies, tomēr pagaidām viņš vēl par 36 punktiem atpaliek no pirmās pozīcijas.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz