Jonasam piektā vieta MXGP kvalifikācijas sacīkstēs Itālijā

Pauls Jonass guvis piekto vietu pasaules motokrosa čempionāta septītā posma kvalifikācijas sacensībās Itālijā, Madžioras trasē, pozīciju ieņemot no pirmā līdz pēdējam aplim. Uzvaru izcīnīja sezonas debitants Maksims Reno.

Pauls Jonass. (Foto: Bavo Swijgers)
07.05.2022 19:56

Brīvajos treniņbraucienos starp 26 dalībniekiem Jonass bija septītais ātrākais, bet kvalifikācijas treniņā sasniedza trešo ātrāko apļa laiku.

Kvalifikācijas sacīkstēs uz piekto vietu latviešu motosportists pacēlās jau pirmajā aplī, kad pēc starta spēja iegūt vairākas pozīcijas. Visā sacensību garumā viņš brauca piektais, finišu šķērsojot četras sekundes aiz Rubena Fernandesa, un par nepilnām divām sekundēm bija priekšā tuvākajam sekotājam Glenam Koldenhofam.

Vadību startā pārņēma “Yamaha” komandas pārstāvis, pērnās sezonas MX2 pasaules čempions Reno. Lai gan sākotnēji viņu apdraudēt centās kopvērtējuma līderis Tims Gajsers, Reno sniegums bija pārliecinošs, un viņš aizbrauca pretī finišam kā uzvarētājs. Gajsers ieņēma otro vietu, bet trešais finišēja Džeremijs Sīvers, kurš visa brauciena garumā atradās šajā pozīcijā.

Jonasa pārstāvētās “Standing Construct Husqvarna” komandas otrs braucējs Braiens Bogerss cīnījās par vietām pirmajā desmitniekā, taču piedzīvoja kritienu un beigās palika 14. pozīcijā.

Kā ziņojām, šo posmu pleca traumas dēļ spiests izlaist čempionāta vicelīderis Horhe Prado. Sportists cer atgriezties uz nākamajām sacensībām.

MX2 klasē Itālijas “Grand Prix” kvalifikācijā uzvarēja kopvērtējuma vicelīderis Toms Vjāls no KTM rūpnīcas vienības, bet otrais bija sezonas vadībā esošais Jago Gērtss no “Yamaha” nometnes. Trešajā vietā ierindojās Kevins Horgmo.

Pasaules čempionāta septītā posma finālbraucieni notiks svētdien. MX2 klasē to sākums pulksten 14.15 un 17.10 pēc Latvijas laika, bet MXGP klasē starta barjera kritīs pulksten 15.15 un 18.10.