Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Jonasam septītā vieta Krievijā

Jonasam septītā vieta Krievijā
Foto: Juan Pablo Acevedo, Husqvarna Media
09.06.2019 18:12

sportacentrs.com

Atslēgvārdi

Latvijas motokrosa zvaigzne Pauls Jonass svētdien Krasnodaras novadā pie Melnās jūras izcīnīja septīto vietu pasaules čempionāta astotajā posmā Krievijā. Kopvērtējumā līderpozīciju zaudēja slavenais itālis Antonio Kairoli, bet nākamais pasaules čempionāta posms jau pēc septiņām dienām risināsies Ķegumā.

Sestdien kvalifikācijā Jonass bija 11. vietā, bet pirmajā braucienā latvietis pēc starta aizbrauca kā desmitais. Tomēr līdz pirmā apļa beigām viņš pacēlās jau uz sesto vietu, atpaliekot no Tima Gajsera, Klemēna Desalla, Arno Tonisa, Romēna Febvra un Džefrija Herlingsa, kurš aizvadīja pirmo posmu šosezon. Savukārt vien otrā desmita beigās atradās neveiksmīgu kvalifikāciju aizvadījušais pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Antonio Kairoli. Vēlāk Jonasu apsteidza Gotjē Polēns, tomēr nepilnu apli vēlāk viņš ļoti smagi nokrita, bet pēc brīža apkrita arī Desalls un Jonass pacēlās uz piekto pozīciju.

Turpinājumā ilgāku laiku Jonass sīvi brauca aiz sava bijušā komandas biedra un šī brīža pasaules čempiona Herlingsa. Latvietis ilgstoši nespēja tikt konkurentam garām, līdz ar to viņam aiz muguras vilcieniņā sakrājās arī vairāki citi braucēji, bet pirmais trijnieks jau bija atrāvies. Jonass garām Herlingsam tā arī nespēja tikt un desmit minūtes pirms brauciena beigām latvieti apsteidza Džeremijs Zēvers, kuram drīz pēc tam sekoja arī Desalls un Žiljēns Lībers.

Pašās brauciena beigās cietajā Krievijas trasē smagi nokrita šeit iepriekšējos divos gados uzvarējušais Desalls, kas nozīmēja, ka Jonass braucienu noslēdza septītajā pozīcijā. Drošu uzvaru svinēja Gajsers, kuram sekoja Toniss un Febvrs. Tikmēr vien 12. vietā braucienu noslēdza Kairoli, kurš līdz ar to zaudēja vadību kopvērtējumā – viņam sešus punktus priekšā ir Gajsers.

Otrajā braucienā startu “izcēla” Nīderlandes brauciens Glens Koldenhofs, kamēr Jonass bija septītais, bet arī šoreiz pirmo apli noslēdza jau kā sestais. Savukārt otrajā aplī viņš apsteidza arī Žiljēnu Līberu un atkal iekļuva labākajā pieciniekā. Pēc desmit nobrauktām minūtēm Lībers aizbrauca priekšā Jonasam, bet drīz pēc tam latvieti apsteidza arī Kairoli, kamēr Koldenhofs joprojām spēja sev aiz muguras turēt Gajseru. Brauciena vidū Koldenhofam tomēr spēki beidzās un nācās palaist priekšā Gajseru, kā arī vairākus citus braucējus.

Kādu laiku Gajseram pakausī elsoja Toniss, tomēr kādā no epizodēm viņš iekšmalā piedzīvoja kritienu. Kaut otrā vieta tika noturēta, cīņu par uzvaru braucienā un arī visā posmā bija noslēgusies. Tikmēr Jonass 40 sekundes pirms brauciena laika beigām apdzina neseno līderi Koldenhofu un pacēlās uz sesto pozīciju. Labāko sešiniekā viņš MXGP klases braucienā triumfēja vien trešo reizi karjerā.

Posmā pārliecinoši triumfēja Gajsers, kurš uzvarējis jau sešos braucienos pēc kārtas. Ja vēl pirms trim etapiem viņš kopvērtējumā par 40 punktiem atpalika no konkurenta, tagad braucējs viņam ir 13 punktus priekšā, tāpēc nākamajā etapā brauks ar sarkano numura zīmi.

Iepriekšējais posms Francijā Jonasam bija neveiksmīgākais sezonā, pirmajā braucienā nefinišējot, bet otrajā ieņemot tikai 20. vietu. Pēc nedēļas MXGP posmu uzņems Ķegums.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli