Pirmdiena, 13. maijs Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Jonasam uzvara pirmajā braucienā un šaušalīgs kritiens otrajā

14.09.2015 00:03

Meksikā aizvadīts priekšpēdējais pasaules motokrosa čempionāta posms, kur pirmajā braucienā ekstremālos apstākļos pirmo uzvaru MX2 klasē izcīnīja latviešu sportists Pauls Jonass. Diemžēl otrajā braucienā Jonass piedzīvoja šaušalīgu kritienu.

Jau ziņojām, ka sestdien Meksikā savu pirmo uzvaru pasaules motokrosa čempionāta MX2 klases kvalifikācijā izcīnīja latviešu sportists Pauls Jonass. Pirms sacensībām naktī nolija kārtīgs lietus, kas trasi padarīja ārkārtīgi dubļainu un sarežģītu.

Pirmajā braucienā Jonasam padevās labs starts, kur jau pēc pirmā līkuma mūsu sportists bija nokļuvis sacensību vadībā. Lai arī apstākļi bija ārkārtīgi sarežģīti, par ko liecina daudzie kritieni, Jonass aizvadīja stabilu braucienu, kas beigās viņam ļāva izcīnīt pirmo uzvaru kādā no pasaules motokrosa čempionāta braucieniem. Otrais finišēja Maks Anstijs, bet trešais palika Benots Paturels. Sezonas kopvērtējuma līderis Tims Gajsers krita un sacensības noslēdza piektajā vietā, Jonasam zaudējot 34 sekundes. Jāatzīmē, ka Jonass sestās vietas ieguvēju Hari Kulasu apsteidza par vienu apli.

Interesanti, ja kvalifikācijā Jonass ātrākajā aplī uzrādīja laiku 1:48.562, tad sacensībās Jonasam labākais apļa laiks bija 2:15.280, kas pierāda to, cik sarežģīti bija laikapstākļi.

MXGP klasē pirmajā braucienā ātrākais bija kvalifikācijas uzvarētājs Romēns Febrs, kurš par 45 sekundēm apsteidza Šaunu Simsonu, bet minūti un 14 sekundes zaudēja Jevgēņijs Bobriševs.

Otrajā MX2 klases braucienā Jonasam padevās ļoti labs starts, taču, iebraucot pirmajā līkumā, Pauls, būdams pirmais, krita, kas viņu atsvieda uz pēdējo vietu. Taču Jonass bija neapturams un jau pēc dažiem apļiem viņš bija aizcīnījies līdz astotajai vietai, demonstrējot fantastisku ātrumu. Diemžēl turpinājumā pēc viena liela tramplīna Jonass piedzīvoja šaušalīgu kritienu. Lai arī tobrīd daudzi ievilka elpu un gaidīja, kas būs, Jonass ne tikai pats saviem spēkiem piecēlās, bet arī turpināja braucienu. Jau nākamajā aplī Pauls devās boksos, jo pēc kritiena motociklam bija gan šķība stūre, gan citi tehniski defekti, kurus mehāniķi ātri novērsa.

Atgriežoties trasē, Jonass bija pārliecinoši pēdējais (tobrīd atpalika divus apļus – aut.), taču mūsu sportists nepadevās un beigās aizcīnījās līdz 13.vietai. Uzvaru otrajā braucienā izcīnīja Tomas Kovingtons, bet otarais palika Gajsers.

Pēc šī posma Jonass kopvērtējumā saglabā otro vietu, no līdera Gajsera atpaliekot 18 punktus.

Sezonas pēdējais posms pēc nedēļas notiks ASV.