Jonass divreiz trijniekā, Latvijai visu laiku augstākā vieta Nāciju kausā

29.09.2019 19:11

Latvijas motokrosa izlase Nāciju kausā izcīnīja astoto vietu, kas ir mūsu izlases augstākais sasniegums. Latvijas motokrosa izlase sestdien guva augsto sesto vietu Nāciju kausa kvalifikācijas sacensībās, automātiski iekļūstot A finālā.

Pirmais brauciens

Gan naktī uz svētdienu, gan arī svētdien visu laiku lija lietus, tāpēc trase bija kārtīgi izlijusi un ļoti dubļaina. Pirmajā braucienā pēc starta līderis bija Horhe Prado, taču desmitajā aplī viņš zaudēja pirmo pozīciju Timam Gajseram, kurš arī izcīnīja uzvaru. Otro vietu izcīnīja Džefrijs Herlings, kurš pēc pirmajiem diviem apļiem bija tikai astotais.

Neveiksmīgs pirmais brauciens padevās ASV izlasei, kur tās līderis un MX2 klases kvalifikācijas uzvarētājs Džastins Kūpers krita un finišēja tikai 25.vietā, kamēr viņa komandas biedrs Džeisons Andersons bija 17.

Labs starts padevās Tomam Macukam, kurš bija 15.vietā, taču jau nākamajā aplī Macuks atkrita ārpus Top 30. Finišā Dāvim Ivanovam 26.vieta, bet Macukam – 28.pozīcija. Pēc pirmā brauciena līdere ar 12 punktiem bija Nīderlandes izlase, otrā ar 23 punktiem bija Šveice, bet trešajā vieta arī ar 23 punktiem atradās Francija. Latvijas izlase ar 54 punktiem bija 16.vietā.

Otrais brauciens

Arī otrajā braucienā turpināja līt, tāpēc smilšainā tipa trase bija ļoti dubļaina un bīstama. Ļoti ātrs visu brauciena laiku bija Nīderlandes pārstāvis Glens Koldenhofs, kurš arī izcīnīja uzvaru.

Otro vietu izcīnīja Pauls Jonass. No sākuma Pauls Koldenhofam zaudēja ap 11 sekundēm, taču brauciena beigās Pauls, piedzīvodams vairākus bīstamus momentus, lidoja pa trasi un pietuvojās Nīderlandes braucējam līdz trīs sekundēm.

Nedaudz vēlāk pārsvars starp abiem braucējiem pieauga līdz astoņām sekundēm, taču pašās brauciena beigās Jonass vēlreiz pietuvojās Koldenhofam, kurš pēdējos divus apļus veica bez brillēm. Jāpiebilst, ka trešās vietas ieguvējs Šons Simsons zaudēja 36 sekundes. 22.vietā finišēja Ivanovs.

Līdz ar to pēc dieviem braucieniem līdere ir Nīderlandes izlase, kurai seko Francija un Beļģija. Pauls pēc lieliskā snieguma palīdzēja Latvijas izlasei no 16.vietas pakāpties uz 13.pozīciju.

Trešais brauciens

Trešajā braucienā, kurā turpināja līt, pēc starta līderis bija Gajsers, kuram sekoja Džeremijs van Horebīks un Pauls Jonass, taču trešajā aplī Glens Koldenhofs apdzina Paulu un pakāpās uz trešo vietu Turpinājumā nelielu kritienu piedzīvoja Gajsers, kurš atkrita uz trešo vietu, kamēr ātrais Koldenhofs kļuva par līderi.

Toms Macuks tobrīd ieņēma 20.vietu. Neveiksmīgs sākums padevās Džefrijam Herlingsam, kurš pēc kritiena bija atkritis uz 15.vietu. Drīz vien sportists pakāpās uz devīto vietu, taču tad sekoja vēl viens kritiens.

Turpinājumā Koldenhofs saglabāja vadību, uzvarot braucienā. Otrais, zaudējot tikai 2,4 sekundes, finišēja Gajsers, bet trešā vieta Jonasam, kurš no uzvarētāja atpalika 41 sekundi. Macukam finišā 20.vieta.

Līdz ar to 73 gadu ilgajā vēsturē pirmo reizi Nāciju kausu motokrosā izcīnīja Nīderlandes izlase, aiz sevis atstājot Beļģiju un Lielbritāniju.

Augsto ceturto vietu izcīnīja igauņi, kuriem tikai seši punkti pietrūka līdz goda pjedestālam. Latvijas izlase izcīnīja augsto astoto vietu, kas ir mūsu izlases augstākais sasniegums. Iepriekšējos piecus gadus Nāciju kausu izcīnīja Francijas izlase. Tikmēr mūsu kaimiņi lietuvieši nespēja iekļūt A finālā.

Neatkarības gados Latvija labāko rezultātu sasniedza 1992. gadā, kad salīdzinoši mazā konkurencē izcīnīja 11. vietu, bet pēc tam sekmīgākais bijis 2014.gads, kad savās mājās “Zelta zirga” trasē Ķegumā tika gūta 12. vieta.