Vārdadiena: Artis, Artūrs

Jonass izcīna devīto vietu MXGP kvalifikācijā Portugālē

Atslēgvārdi motokross | pauls jonass

Pauls Jonass

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Rockstar Energy Husqvarna" komandas sestdien Portugālē izcīnīja devīto vietu pasaules čempionāta sestā posma kvalifikācijā prestižākajā MXGP klasē.

Par kvalifikācijas brauciena uzvarētāju tika kronēts titulētais itālis Antonio Kairoli, kurš vēl pērn bija Jonasa komandas biedrs KTM rūpnīcas vienībā, bet otro vietu ieņēma slovēnis Tims Gajsers. Aiz līderiem trešo vietu ieņēma vēl viens itālis Alesandro Lupino. Tikmēr latvietis uzvarētājam zaudēja nedaudz vairāk par 52 sekundēm. Jonass vāji iesāka kvalifikācijas braucienu, jo atradās 12.-13.vietā, bet pēc tam pakāpeniski savas pozīcijas uzlaboja un spēja iebraukt labāko desmitniekā. Portugāles Lielās balvas izcīņa notiks svētdien.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 241 punktu ir Kairoli, kamēr otrais ar 201 punktu ir Gajsers. Savukārt Jonass piecu sacensību laikā ieguvis 109 punktus, kas viņam ļauj būt astotajā vietā. Jau ziņots, ka Jonass pagājušajā nedēļā Itālijā izcīnīja otro vietu pasaules čempionāta piektajā posmā, pirmo reizi kāpjot uz goda pjedestāla prestižākajā MXGP klasē, kurā viņš aizvada debijas sezonu. Pašlaik 22 gadus vecais Jonass pēc četru gadu sadarbības ar KTM rūpnīcas komandu pārcēlies uz "Husqvarna" vienību. Vēl 2017.gadā Latvijas sportists kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, bet divreiz viņš kļuva par šīs klases vicečempionu.

Jonasa jaunās komandas "Rockstar Energy Husqvarna" īpašnieks ir slavenais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta somu pilots Kimi Reikenens. Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem desmitais jūnija vidū notiks Ķegumā.