Jonass izcīna septīto vietu Indonēzijas “Grand Prix”

07.07.2019 13:27

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas svētdien izcīnīja septīto vietu pasaules čempionāta sezonas 11.posma – Indonēzijas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā MXGP klasē.

Jonass pirmajā braucienā bija astotais, bet otrajā braucienā finišēja septītajā pozīcijā, kas summā deva 27 punktus un septīto vietu.

Uzvaru posmā ar 47 punktiem svinēja pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Tims Gajsers no Slovēnijas, otrais ar 43 punktiem bija francūzis Romēns Fevrs, bet trešo vietu ar 38 punktiem ieņēma šveicietis Žeremī Sīvers.

Pirmajā braucienā Jonass startā bija pirmā desmita beigās, bet pirmo apli noslēdza devītajā pozīcijā. Brauciena gaitā viņa izdevās pakāpties par vienu pozīciju un finišēt astotajā vietā. Tikmēr drošu uzvaru svinēja Gajsers, otrais bija brits Makss Enstijs, bet trešo vietu ieņēma Sīvers.

Otrā brauciena sākumā Jonass startā iebrauca ārmalā, kas patraucēja cīnīties par augstu pozīciju. Pirmajā aplī viņš bija septītais, bet pēc tam krita līderis Enstijs, kas latvietim ļāva pakāpties uz sesto vietu, taču brits vēlāk Jonasuapsteidza. Latvietis septīto vietu līdz finišam nosargāja, bet uzvaru svinēja Fevrs, otrais bija Gajsers, bet trešo vietu ieņēma nīderlandietis Glens Koldenhofs.

Jau ziņots, ka sestdien kvalifikācijā Jonass krita un ieņēma 13.vietu.

Šajā posmā traumu dēļ nepiedalījās KTM rūpnīcas komandas līderi Džefrijs Herlingss no Nīderlandes un itālis Antonio Kairoli.

MXGP klasē pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ir Gajsers, kurš iekrājis 488 punktus, bet otrais ar 358 punktiem ir Kairoli, kamēr trešo vietu ar 327 punktiem ieņem Sīvers, bet Jonass ar 246 punktiem pakāpies uz astoto pozīciju.

Tikmēr MX2 klasē posmā uzvaru ar 47 punktiem svinēja spānis Horhe Prado, kurš pirmajā braucienā uzvarēja, bet otrajā bija otrais. Kopvērtējumā bijušais Jonasa komandas biedrs iekrājis 494 punktus, par 51 punktu apsteidzot dāni Tomasu Kjēru Olsenu.

Nākamnedēļ citviet Indonēzijā notiks nākamais posms – Āzijas “Grand Prix”.

Jonasam šī ir debijas sezona spēcīgajā MXGP klasē, turklāt aizvadītajā gadā viņš iedzīvojās smagā savainojumā, tāpēc šo sezonu nācās iesākt nedaudz vieglākā režīmā. Savukārt piektajā posmā, kas norisinājās Itālijā, Jonasspirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla MXGP klasē, izcīnot otro vietu.

Šajā sezonā pasaules čempionātā 19 posmi, no kuriem devītais jūnijā tika aizvadīts Ķegumā, kur Jonass ieņēma 12.vietu.