Jonass Ķegumā otrajā braucienā aizcīnās līdz labāko sešiniekam

16.06.2019 18:14

Ķegumā noslēdzies pasaules čempionāta MXGP klasē motokrosā. Matīsam Karro nepiedaloties savainojuma dēļ, vienīgais Latvijas pārstāvis bija Pauls Jonass, kurš krita jau pirmā brauciena pirmajos līkumos un beigās ieņēma 17. vietu. Pirmoreiz sezonā neuzvarēja nedz slovēnis Tims Gajsers, nedz itālietis Antonio Kairoli – pirmo uzvaru brauciena izskaņā izrāva pagājušā gada čempions Džefrijs Herlingss, kurš šosezon izlaida pirmos septiņus posmus. Vienā no kritieniem Jonass, atsitoties pret stūri, pārsita uzaci, taču tāpat piedalījās otrajā braucienā, kurā izcīnīja sesto vietu.

Pirmais brauciens

Vienīgais Baltijas posms ļoti neveiksmīgi sācies Baltijas cerībām Jonasam un Arminam Jasikonim, kuri vakar kvalifikācijā ieņēma attiecīgi sesto un otro vietu. Jonass jau starp otro un trešo līkumu piedzīvoja pirmo kritienu, nokļūstot 27. vietā, bet drīzumā krita vēlreiz, no 22. pozīcijas noslīdot uz 28. Turpinājumā latvietis pacietīgi un pārliecinoši kāpa tabulā, 12. aplī sasniedzot jau 14. pozīciju, tomēr vēl viens kritiens lika atkāpties par trim vietām. Jonass arī finišēja 17. pozīcijā un nopelnīja četrus punktus. Savukārt Jasikonis pēc astoņiem apļiem bija piektais, tomēr viņu pievīla motocikls – lietuvietim nācās apstāties, taču arī mēģinājumi lēnā garā atsākt sacensības nedeva rezultātu, un Jasikonis izstājās 25. vietā.

Līdzšinējos astoņos posmos uzvarējuši bija tikai abi kopvērtējuma līderi – Kairoli bija pārāks septiņos no pirmajiem desmit braucieniem, bet Gajsers uzvarēja iepriekšējos sešos, kopumā sakrājot deviņas uzvaras un pārņemot vadību kopvērtējumā. Lai arī labāko astotnieks un vēlāk arī labāko piecinieks un sešinieks turējās diezgan blīvi, Gajsers praktiski visu braucienu pavadīja itin solīdā attālumā no vadošajām pozīcijām. Savukārt Kairoli iegūto vadību zaudēja piektajā aplī. Arī šveicietis Arno Toniss gan nenosargāja uzvaru, pēdējos apļos kļūdoties un palaižot priekšā Herlingsu, kurš pirms nedēļas Krievijā atgriezās ar 4. un 7. vietu, bet šodien jau tika pie pirmās uzvaras.

Pēc finiša izrādījās, ka Herlings jau iesildīšanās aplī cieta avārijā un lauza potīti, kurai pāri pārbrauca kāds konkurents. Herlingss pēc finiša rakstīja sociālajos tīklos, ka pēc traumas gūšanas tāpat nolēmis nostāties startā, skatoties, kas sanāk, un apbrīnojamā kārtā viņam izdevās uzvarēt šajā braucienā. Otrajā braucienā gan viņš, protams, nepiedalījās.

Otrais brauciens

Jonasam starp braucieniem tika uzliktas šuves un viņš bija gatavs doties trasē, un šoreiz viss vedās daudz veiksmīgāk. Pēc pāris pirmajiem apļiem viņš ieņēma 11. vietu, bet pamazām apdzina vairākus konkurentus un virzījās uz augšu posma kopvērtējumā. Apdzīto vidū bija arī Jonasa komandas biedrs Jasikonis, no kura Pauls arī ātri atrāvās. Finišā Jonass ieņēma sesto vietu, kamēr Jasikonis bija septītajā pozīcijā.

Līderu vidū pamatīgas korekcijas ieviesa Antonio Kairoli kritiens un izstāšanās, un sīva cīņa par uzvaru noritēja starp Zēveru un Gaiseru. Uzvaru noturēja Gaisers, kamēr Zēvers pašās beigās atkāpās pat uz trešo vietu, palaižot garām arī francūzi Romēnu Febvru, Labākais Igaunijas pārstāvis Tanels Leoks ieņēma 15. vietu.

Posma kopvērtējumā Pauls ieguva 12. vietu, kamēr īpaši sīva izvērtās pirmās vietas sadalīšana. Trīs sportisti ieguva tieši pa 40 punktiem, un kā otrā brauciena uzvarētājs par Latvijas GP uzvarētāju tika atzīts Tims Gaisers no Slovēnijas.