Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Jonass Meksikas GP divreiz krīt un finišē 4. vietā

18.04.2016 12:56

Pasaules motokrosa čempionāta piektajā posmā, kurš norisinās Leonā, Meksikā, ceturto vietu divu braucienu summā izcīnīja Latvijas motosportists Pauls Jonass.

Pauls Jonass jau neilgi pēc starta pārņēma sacensību vadību, kur spēja saglabāt aptuveni līdz distances trešdaļai. Tad viņu apsteidza komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš vēlāk izcīnīja uzvaru braucienā. Bet Jonass neilgi pēc atkāpšanās uz otro vietu piedzīvoja kritienu un atkrita uz septīto vietu. Līdz finišam latvietim izdevās pakāpties līdz ceturtajai vietai.

Par uzvarētāju kļuva Herlingss, kuram 33,978 sekundes zaudēja krievs Vsevolods Briļakovs (“Kawasaki”), bet trešo vietu ieguva Džeremijs Sīverss (“Suzuki”) no Šveices, kurš no Herlingsa atpalika par 38,195 sekundēm. Jonass trešās vietas ieguvējam zaudēja aptuveni divarpus sekundes.

Vēl viens Latvijas motosportists Roberts Justs (KTM) ieguva 13. vietu un bija pēdējais, kurš netika apdzīts par apli. Justs pirmā brauciena uzvarētājam Herlingsam zaudēja jau divas minūtes un 2,194 sekundes.

Jonass startā izvirzījās otrajā vietā, bet fantastiski startēja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš nonāca vadībā. Otrajā aplī Jonass atkrita uz trešo pozīciju, bet nedaudz vēlāk itālis Semjuels Bernardīni uztriecās virsū Paulam, un latvietis piedzīvoja kritienu.

Jonass atkrita līdz devītajai vietai, taču apli pa aplim cīnoties uz augšu izdevās pakāpties līdz ceturtai pozīcijai. Uzvarētājam un komandas biedram Džefrijam Herlingsam otrajā braucienā Jonass zaudēja 57,008 sekundes.

Otro vietu otrajā braucienā izcīnīja brits Makss Anstijs (Husqvarna), kurš uzvarētājam zaudēja 44,423. Trešais, tāpat kā pirmajā braucienā palika, Džeremijs Sīverss, kura deficīts līdz uzvarētājam bija 47,549 sekundes.

Neveiksmīgs otrais brauciens izvērtās otram Latvijas pārstāvim MX2 sacensībās, Robertam Justam. Pirmajos apļos pēc starta Justs atradās 11. pozīcijā, taču pēc tam piedzīvoja izstāšanos.

Divu braucienu summā uzvaru ieguva Herlingss, otrais palika Sīverss, bet trešais Briļakovs. Jonass Meksikas posma kopvērtējumā ieguva ceturto vietu, kamēr Roberts Justs ieņēma 17. vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 250 punktiem Herlingss ir pārliecinošs līderis, tuvāko sekotāju Sīversu pārspējot par 68 punktiem. Jonass ieņem trešo vietu, komandas biedram “KTM” komandā zaudējot 84 punktus.

Nākamais Pasaules motokrosa čempionāta posms pēc divām nedēļām notiks Latvijā, “Zelta Zirga” motokrosa trasē Ķegumā.