Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

Jonass septītais Vācijas posmā un izkrīt no trijnieka kopvērtējumā

21.06.2015 19:16

Vācijas posmā MX2 motokrosa klasā Pauls Jonass ieņēma septīto vietu, kas blīvajā kopvērtējuma tabulā lika atkāpties uz ceturto vietu, savukārt Roberts Justs 29 sportistu konkurencē palika 14. vietā.

Pirmā brauciena startā Pauls Jonass, kurš vakardienas kvalifikācijā bija astotais ātrākais, atkāpās uz devīto vietu, taču pāris nākamajos apļos pakāpeniski uzlaboja savu pozīciju līdz sestajai vietai, kuru pēc tam noturēja arī līdz sacīkšu beigām. Uzvaru svinēja Tims Gajsers, kurš pēc līdera Aleksandra Toņkova izstāšanās bija līderis teju visa brauciena gaitā. Savukārt otrs Latvijas pārstāvis Roberts Justs ilgu laiku turējās labāko desmitniekā, taču piecus apļus pirms beigām tika no tā izbīdīts un finišēja 13. vietā.

Otrajā braucienā Jonass pēc starta izvirzījās ceturtajā vietā, taču jau otrajā aplī atkāpās uz piekto vietu. Turpinājumā viņam nācās piekāpties arī Žijo un Tiksēra priekšā un ieņemt septīto vietu. Uzvaru svinēja Makss Anstijs, kurš bija vadībā praktiski visu braucienu, bet Gajsers šoreiz otrais. Bet Justs savu pirmajā braucienā iegūto vietu uzlaboja un finišēja 12. pozīcijā, turklāt finišā ļoti nopietni tēmēja arī uz 11. vietu, no nīderlandieša Deivija Potjesa atpaliekot tikai nieka tiesu.

Posma kopvērtējumā Jonass ieņēma septīto vietu, taču sezonas vērtējumā viņš izkritis no pirmās trijnieka, piekāpjoties Tima Gajsera priekšā, kurš šajā posmā bija labākais. Jāpiemin, ka Vācijas posmā nefinišēja kopvērtējuma līderis Džefrijs Hērlingss, kura pārsvars gan pagaidām ir ļoti drošs.

Justs Vācijas posmā, kas šosezon bija desmitais no 19, ieguva 14. vietu, bet kopvērtējumā pacēlies par vienu pozīciju un nu ir 15. vietā. Nākamais posms paredzēts pēc divām nedēļām Zviedrijā, bet 12. jūlijā MXGP un MX2 eliti varēs redzēt Latvijā, Ķeguma trasē.