Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Jonass ticis pie vicečempiona titula

30.09.2018 21:59

Čempiona titulu nodrošinājušais spānis Horhe Prado svētdien Imolas trasē izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionātā Itālijas posmā MX2 klasē.

Jau ziņots, ka Latvijas vadošajam motokrosa braucējam Paulam Jonasam šonedēļ tika veikta ceļgala operācija, tāpēc viņam sezona noslēgusies, bet viņa pārstāvētās komandas “Red Bull KTM Factory Racing” otrs braucējs Prado līdz ar to garantēja čempiona titulu, kamēr Jonass ticis pie vicečempiona titula.

Prado otrajā braucienā apsteidza visus pretiniekus un finišēja pirmajā vietā. Ņemot vērā, ka arī pirmajā finālbraucienā viņš bija labākais, Prado guva panākumu arī visā posmā.

Itālijas posma kopvērtējumā aiz Prado bija dānis Tomass Kjērs Olsens, bet trešo vietu ieņēma Tomass Kovingtons no ASV.

Otrajā braucienā aiz spāņa nākamais bija austrālietis Hanters Lorenss, kamēr trešajā vietā ierindojās Kovingtons. Pirmajā braucienā otro vietu ieguvušais Olsens izšķirošajā finālbraucienā ieņēma ceturto pozīciju. Prado, kurš sestdien uzvarēja kvalifikācijā, pirmajā finālbraucienā aiz sevis atstāja Olsenu un vācieti Henriju Jakobi.

Vēl septembra sākumā Jonass piedzīvoja kritienu pasaules čempionāta 18.posmā Turcijā. Lai arī sportistam bija veselības likstas, viņš ar komandu “Red Bull KTM Factory Racing” nolēma startēt nākamajā etapā Nīderlandē, kur arī krita, bet kopumā ierindojās sestajā vietā.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā pirms pēdējā posma pēc 19 veiktiem etapiem vadībā ar 823 punktiem ir Prado, kamēr Jonass ar 777 punktiem ir otrais. Trešo vietu ar 633 punktiem ieņem Olsens.

Pagaidām nav skaidrības par Jonasa nākotni, bet, iespējams, sportists nākamsezon varētu pārcelties uz prestižāko MXGP klasi.