Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Jonass treniņā traumē īkšķi

Pauls Jonass pasaules motokrosa čempionātā piedzīvoja atgriešanos pēc trīs posmu izlaišanas, taču kvalifikācijas treniņā krita un savainoja īkšķi. Uzvaru izcīnīja MXGP kopvērtējuma līderis Horhe Prado.

Pauls Jonass. (Foto: Full Spectrum Media)
20.05.2023 20:54

Tikko atgriezies čempionātā, Jonass brīvajos treniņbraucienos Francijā uzrādīja 13. rezultātu, bet kvalifikācijas treniņā bija sasniedzis 16. vietu, pirms notika negadījums.

Sportists bija spiests tramplīnā mainīt trajektoriju dēļ priekšā esoša lēnāka braucēja, kā rezultātā risās krita un traumēja īkšķi. Lai gan “Standing Construct Honda” braucējs ziņoja, ka centīsies būt uz starta kvalifikācijas sacīkstēs, tomēr braukt latviešu motosportists nevarēja turpināt.

Startā vadībā izrāvās Horhe Prado, kuram sekoja Džeremijs Sīvers un Valentīns Guilo. Džefrijam Herlingsam starta atkal padevās ne tas labākais un viņš bija vairākas pozīcijas aiz pirmā trijnieka. “GasGas” vienību pārstāvošajam Prado izdevās noturēties priekšā Sīveram un uzvarēt ar vairāk nekā divu sekunžu pārsvaru.

Guilo piedzīvoja kritienu, bet trešais finišu šķērsoja Herlingss, kurš pirms tam vajāja Sīveru, bet garām netika.

Vienā no epizodēm Herlingsu pat apdzina Alberto Forato, vēlāk tomēr piekāpjoties un ieņemot ceturto vietu. Tālāk finišēja Kalvins Vlānderens un Rubens Fernandess. Romēns Fevrs atgriezās pēc traumas dēļ izlaistiem diviem posmiem un ieņēma septīto vietu

Pēc aizvadītiem sešiem MXGP posmiem pirms šodienas cīņas Prado bija tikai sešu punktu pārsvars pār Herlingsu, kamēr trešajā vietā esošais Fernandess atpaliek ievērojami.

Maksims Reno, kurš ir viens no MXGP līderiem, savainojuma dēļ šobrīd turpina rehabilitāciju.

MX2 klasē kvalifikācijas sacīkstēs uzvaru svinēja Kajs de Volfs, aiz kura ierindojās Tibo Benistāns un Liams Evertss. Sezonas līderis Jago Gērtss pēc kritiena piedzīvoja izstāšanos.

Kopvērtējumā “Yamaha” komandas braucējam ievērojams 48 punktu pārsvars pār Andreā Adamo, kurš šoreiz finišēja ceturtais, trešajā vietā ir De Volfs.

Finālbraucieni tiks aizvadīti svētdien. MXGP klasē tie sāksies plkst. 15:15 un 18:10 pēc Latvijas laika, MX2 klasē – stundu agrāk.