Jonass Trentino MXGP kvalifikācijas sacīkstēs ieņem 13. vietu

Pasaules motokrosa čempionāta piektajā posmā Itālijā, Trentino “Grand Prix” kvalifikācijas sacīkstēs MXGP klasē 13. pozīciju guvis Pauls Jonass. Uzvaru tikmēr izcīnīja sezonas līderis Tims Gajsers.

Pauls Jonass. (Foto: Spectrum Media)
09.04.2022 20:23

Trentino posmā MXGP klasē startē 27 sportisti. Kvalifikācijas treniņā Jonass ierindojās septītajā vietā, kamēr uzvaru guva Alberto Forato. Tikmēr kvalifikācijas sacīkstēs Jonasam klājās ne tik labi.

Jau sākumā viņš bija atkritis aiz pirmā desmitnieka un iesaistīties cīņā par vadošajām pozīcijām šoreiz neizdevās. Kādu brīdi “Standing Construct Husqvarna” komandas pārstāvis bija divpadsmitais, bet tad atkrita uz 13. vietu, kurā arī finišēja.

Lieliski startēja “Honda” rūpnīcas braucējs Mičels Evanss, izceļot startu un finišējot trešajā vietā. Viņš zaudēja tikai sezonas kopvērtējuma pirmajās divās pozīcijās esošajiem braucējiem. Komandas biedrs Tims Gajsers izcīnīja uzvaru, bet otrais finišēja Horhe Prado no “Red Bull GasGas” vienības. Evanss bija vadībā līdz desmitajam aplim, kad viņu apdzina Gajsers, kurš savukārt sākotnēji bija tikai piektais, bet spēja pacelties augstāk. Prado Evansu apdzina divus apļus pirms finiša.

Aiz pirmā trijnieka finišēja Glens Koldenhofs, un labs sniegums arī Jonasa komandas biedram Braienam Bogersam, kurš ierindojās piektajā vietā, pārspējot Forato un Džeremju van Horebīku, kā arī Maksimu Reno un Žeremiju Sīveru, kuri bija piedzīvojuši kritienus. “Top 10” noslēdza Žordī Tiksjē.

Par vadošajām pozīcijām cīnījās Rubens Fernandess, taču vispirms viņš krita, kad atradās trešajā vietā, pēc tam krita vēlreiz un izstājās.

MX2 klasē kvalifikācijas sacīkstēs startēja 34 sportisti, bet uzvarēja Tibo Benistāns, aiz sevis atstājot Kaju de Volfu un Simonu Langenfelderu. Sezonas līderis Jago Gērtss šoreiz palika vien astoņpadsmitais, kamēr vicelīderis Toms Vjāls ierindojās ceturtajā vietā.

MXGP finālbraucienu sākums svētdien pulksten 15 un 18 pēc Latvijas laika, kamēr MX2 klases sacensības notiks stundu agrāk.