Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Jonass un Reišuļi izcīna 12.vietu Nāciju kausā motokrosā

Latvijas motosportisti Pauls Jonass, Jānis Mārtiņš Reišulis un Kārlis Alberts Reišulis svētdien Francijā izcīnīja 12.vietu Nāciju kausā motokrosā.

08.10.2023 19:16

Pirmajā braucienā, sacenšoties MXGP un MX2 klašu motosportistiem, Jonass finišēja 13. vietā, bet Jānis Reišulis pēc četriem apļiem izstājās.

Turpinājumā MX2 un “Open” klašu braucienos Reišuļi finišēja līdzās 28. un 29. pozīcijā, Jānim par 11 sekundēm pārspējot Kārli. Noslēgumā MXGP un “Open” klašu sacīkstē Jonass bija 17. vietā, bet Kārlis Reišulis – 22. pozīcijā.

Atsevišķi MXGP klasē Jonass bija 12., Jānis Reišulis MX2 klasē 20., bet Kārlis Reišulis “Open” klasē – 12. vietā. Uzvaras šajās klasēs svinēja attiecīgi vācietis Kens Ročens, francūzis Toms Vialle un viņa tautietis Maksims Reno.

Nāciju ieskaitē, komandām iekrājot punktus par izcīnītajām vietām un anulējot vienu sliktāko rezultātu, pārliecinoši ar 14 punktiem uzvarēja Francija, kuras sastāvā bija arī MXGP klasē startējušais Romēns Fevrs.

Otrie bija austrālieši ar brāļiem Džetu un Hanteru Lorensiem, kā arī Dīnu Ferrisu sastāvā, bet trešo vietu ieņēma itāļi Andrea Adamo, Andrea Bonakorsi un Alberto Forato.

Kvalifikācijā Jonass savā klasē bija devītais, Jānis Reišulis – 15., bet Kārlis Reišulis – 16. vietā. Iekļūstot labāko divdesmitniekā, latvieši izcīnīja iespēju startēt A finālā. Meistarsacīkstēs startēja 37 izlases.

Pirmo reizi Latvija kā neatkarīga valsts Nāciju motokrosā piedalījās 1992. gadā. Toreiz ar Viesturu Gauši, Leonu Kozlovski un Mairi Levanu sastāvā Latvijai izdevās izcīnīt 11. vietu. Šo rezultātu Latvijas motosportisti nevarēja pārspēt 27 gadus, līdz 2019. gadā to izdarīja Jonass kopā ar Tomu Macuku un Dāvi Ivanovu, Āsenas trasē Nīderlandē izcīnot astoto vietu.

Pērn Latvijas izlase, kurā startēja Kārlis Sabulis, Macuks un K.Reišulis, atkārtoja Latvijas izlases otru labāko rezultātu, ierindojoties 11. pozīcijā.

Nāciju kauss motokrosā solo motocikliem norisinās Ernē trasē Francijā. Kopš 1990. gada šī mototrase rīko pasaules čempionāta posmus motokrosā, kā arī divreiz (2005. un 2015. gadā) šeit ir notikušas Nāciju kausa sacensības.