Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

Kauņā kļuva par septiņkārtējo čempionu

06.07.2010 20:10

Baltijas ūdens motosporta čempionātā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena ir kāpuši trīs Liepājas komandas “UPB Energy” piloti, arī Ēriks Ķiepe-Kipge, kurš Kauņā notikušajās sacensībās ir kļuvis par septiņkārtējo Baltijas čempionu.

S-550 klasē par čempiona titulu cīnījās divi liepājnieki – Artūrs Brolītis un Pēteris Pelnēns. Pirmā brauciena pirmajā daļā vadībā bija izvirzījies Artūrs, tomēr pēkšņa vēja brāzma laivu apmeta riņķī. Komandas biedra neveiksmi sekmīgi izmantoja Pēteris Pelnēns, kurš uzvarēja gan pirmajā, gan arī otrajā braucienā. Savukārt divos atlikušajos braucienos A. Brolītis revanšējās, kopvērtējumā abiem liepājniekiem bija vienāds punktu skaits, bet tā kā sacensību pēdējā braucienā uzvarēja Artūrs, tad 1. vieta čempionātā tika viņam, savukārt Pēteris Pelnēns ierindojās 2. vietā.

Vēl vienu zelta godalgu Liepājai O-350 klasē izcīnīja Ēriks Ķiepe-Kipge, kuram šis bija viņa karjerā septītais Baltijas čempiona tituls, bet RN-2000 klasē uzvarēja Māris Vasiļevskis. Citiem komandas “UPB Energy” pilotiem nācās samierināties ar vietām ārpus goda pjedestāla. T-550 klasē Jānis Zarečņevs bija ceturtais, bet Gatis Gibners septītais, savukārt dalībniekiem visbagātākajā – jauniešu JT-250 klasē – Māris Gūža un Guntis Atmats ierindojās viens aiz otra, attiecīgi astotajā un devītajā pozīcijā.

Liepājnieku nākamais nozīmīgais starts gaidāms jau nākamās nedēļas nogalē Alūksnē, kur norisināsies Eiropas čempionāts S-550 klasē. Ēriks Ķiepe-Kipge kā vienīgais diplomētais ūdens motosporta treneris Latvijā ir uzaicināts vadīt Latvijas izlases pilotu treniņnometni, kas Alūksnē notiks nākamās nedēļas vidū.