Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Kur nu vēl pārliecinošāk

28.07.2008 16:26

Alūksnē aizvadīts Latvijas atklātā čempionāta kārtējais posms ūdens motosportā, kurā Liepājas komandas “UPB Energy” braucēji zelta medaļas izcīnīja visās iespējamās klasēs. Tikmēr paralēli turpat notiekošajā Eiropas čempionāta posmā F-2 laivu klasē Mārtiņš Bergholcs ieņēmis ceturto vietu. Pirms šā posma Alūksnē JT-250 klasē pirmo vietu kopvērtējumā dalīja divi jaunieši – liepājnieks Mārtiņš Morozs un Jūrmalas kluba pārstāvis Kristaps Sīlis.

Tagad jau līderis ir viens – M.Morozs, kurš, pārliecinoši uzvarot divos no trim braucieniem, 16 dalībnieku konkurencē stājās uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena arī posma kopvērtējumā, bet tūlīt aiz viņa ierindojās strauji progresējošais Māris Gūža. T-550 klasē Latvijas čempionātā pirmo uzvaru izcīnījis Jānis Zarečņevs, kurš šoreiz neatstāja nekādas cerības uz zeltu pašreizējam līderim Oļegam Sintniekam (Jūrmala), bet vienīgā mūsu daiļā dzimuma pārstāve Zaiga Balode palika ceturtā. Tikpat nepārspējams S-550 klasē Alūksnes ezerā bija Artūrs Brolītis, kuram arī izdevās triumfēt visos trijos braucienos. Šajā klasē tūlīt aiz goda pjedestāla ierindojās vēl divi liepājnieki – attiecīgi ceturto un piekto vietu ieņēma Lauris Gūtmanis un Pēteris Pelnēns.

Visu šo sezonu divās klasēs startē jau minētais Lauris Gūtmanis, kuram ļoti veiksmīgi izdodas aizstāt “UPB Energy” komandas kapteini Ēriku Ķiepi-Kipgi, jo pēc šā posma Lauris jau ir pārliecinošs Latvijas čempionāta kopvērtējuma līderis. Visbeidzot RN-2000 jeb gliseru klasē Liepājai kārtējo uzvaru garantēja stabili braucošais Māris Vasiļevskis. Protams, ka pēc šā posma “UPB Energy” komanda vēl vairāk nostiprināja savas līderpozīcijas Latvijas čempionāta kopvērtējumā.

Paralēli notiekošajā Eiropas čempionātā F-2 laivu klasē liepājnieks Mārtiņš Bergholcs par spīti ķibelēm izcīnījis ceturto vietu, bet par uzvarētāju kļuvis viņa komandas biedrs Uvis Slakteris (“Riga Powerboat Team”). Kvalifikācijas braucienā Bergholcs deviņu laivu konkurencē ierindojās priekšpēdējā vietā, bet pirmajā no pusfināla braucieniem nogremdēja savu laivu un izstājās, tādējādi fināla sacīksti viņam nācās uzsākt no pēdējās vietas, tiesa, tas Mārtiņam netraucēja 12 apļu laikā aizkļūt līdz ceturtajai vietai.

Jau šās nedēļas nogalē Jelgavā notiks Latvijas atklātā čempionāta ceturtais posms.