Laivas rūcināja Alūksnes pusē

02.08.2018 07:01

Jūlija vidū Alūksnē norisinājās Latvijas ūdens motosporta atklātā čempionāta otrais posms un Eiropas čempionāts F4 klasē. Kontinenta meistarsacīkstēs startēja arī Liepājas kluba “W4Racing” pārstāvis Niklāvs Parolis, kurš ieņēma 12. vietu.

Kopumā sacensībās piedalījās 46 dalībnieki, un šis bija pirmais nozīmīgākais ūdens motosporta pasākums atjaunotajā un modernizētajā Alūksnes Ūdens sporta un atpūtas centrā. Tagad šī centra tehniskie parametri ļauj rīkot lielāka mēroga sacīkstes.

Komandu vērtējumā uzvarēja Bauskas vienība “Mēmeles sports”, bet par Eiropas čempionu F4 klasē kļuva zviedrs Morgans Jernfasts. Zviedrs uzvarēja trešajā un ceturtajā braucienā, summā iekrāja 1100 punktu un par 200 punktiem apsteidza 2. vietas ieguvēju Tuku Lehtonenu no Somijas. Liepājnieks Niklāvs Parolis četru braucienu summā ieguva 64 punktus un sacensības noslēdza 12. vietā.

Latvijas ūdens motosporta atklātā čempionāta otrajā posmā piedalījās trīs Liepājas kluba “W4Racing” sportisti. Jevgeņijs Aņikejevs startēja divās laivu klasēs. T550 klasē Aņikejevs ieguva 40 punktus un kļuva par posma uzvarētāju, bet FR1000 laivu klasē Jevgeņijs ar 37 punktiem ierindojās 3. vietā. Par uzvarētāju FR1000 grupā kļuva Dāvis Aupe no Aizkraukles komandas “Motorsport 77”.

GT30 laivu klasē “W4Racing” sportists Renārs Eglītis ar 42 punktiem ieņēma 5. vietu, bet GT15 grupā Ralfs Parolis ar 26 acīm palika 7. vietā. GT30 klasē uzvarēja Jūrmalas “Racing Team” pārstāvis Aivars Komisārs, bet GT15 grupā nepārspēts palika Nils Slakteris no Bauskas “Mēmeles sporta”.

Posma kopvērtējumā Liepājas komanda ar 213 punktiem ieguva 4. vietu, bet labākie ar 465 punktiem bija Bauskas ūdens motosportisti. Nākamais Latvijas čempionāta posms, kas vienlaikus būs gan Baltijas čempionāts, gan Eiropas čempionāts FR1000 klasē, no 10. līdz 12. augustam notiks Aizkrauklē.