“Laumas” trasē dominē igauņi

02.04.2017 20:45

Liepājā notikušā Latvijas motokrosa čempionāta divās vadošajās klasēs dominēja Igaunijas motosportisti – MX1 klases abos braucienos un posma kopvērtējumā pirmais bija Prīts Ratsepts, bet MX2 klasē uzvarēja Karels Kutsārs.

Astoņās klasēs “Laumas” trasē pulcējās nepilns pusotrs simts braucēju – 144 motosportisti. Viskuplākais dalībnieku skaits bija MX85 klasē (27), bet daudz neatpalika arī MX65 (24), MX2 (24) un prestižākā MX1 (23) klases.

MX1 klases abos braucienos uzvarēja Prīts Ratseps, bet divu latviešu Toma Macuka un Dāvja Ivanova spraigā cīņā par 2. vietu nedaudz pārāks bija Macuks. Viņš 4. vietu pirmajā braucienā nomainīja ar 2. pozīciju otrajā braucienā. D. Ivanovs braucienos izcīnīja tādas pašas vietas tikai apgrieztā secībā, un Macukam augstāku pozīciju posmā nodrošināja augstāka pozīcija otrajā braucienā.

MX2 klasē abos braucienos uzvarēja Karels Kutsārs, bet trim nākamajiem sportistiem bija vienāds punktu skaits – pa 40. Kristeram Drevinskim 2. pozīciju posmā nodrošināja 2. vieta otrajā braucienā, stabili trešais braucienos un posmā bija Indreks Magi, Aigars Leoks kopvērtējumā palika ceturtais, jo igaunis finišēja ceturtais otrajā braucienā. Gunvaldis Vēsmiņš ierindojās 16. vietā.

MX125 klasē ātrākais bija Rainers Žuks, MX85 klasē Mairis Pumpurs, bet MX65 klasē divi ātrākie bija mūspuses braucēji – uzvarēja Uldis Freibergs, bet 2. vietā ierindojās Roberts Lūsis. Pirmajā braucienā divreiz kļūdījās un krita Roberts, kurš līdz 3. vietai aizkļuva no padsmitajām pozīcijām, bet otrajā braucienā krita jau pirmā brauciena uzvarētājs Uldis. Braucienā uzvarēja R. Lūsis, bet U. Freibergs par spīti kritienam finišēja otrais, kas viņam kopvērtējumā ļāva Robertu apsteigt par 2 punktiem.

MX50 klasē ātrākais abos braucienos bija Ričards Alens Gaļcins, senioru klasē uzvarēja Raimonds Baltgalvis, bet veterānu ieskaitē vecmeistars Leons Kozlovskis.