Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Laurim Gūtmanim Eiropas bronza

08.09.2008 06:59

Nedēļas nogale gana spraiga bijusi arī Liepājas ūdens motosportistiem, kas startējuši divās liela mēroga sacensībās – Eiropas čempionātos JT-250 un S-550 laivu klasēs. Kaut arī viens no mūsu sportistiem tika uz goda pjedestāla – Lauris Gūtmanis izcīnīja bronzu S-550 laivu klasē, arī paši sportisti noteikti bija cerējuši uz lielākiem panākumiem.

Uz Poliju, kur norisinājās Eiropas čempionāts S-550 laivu klasē, savus spēkus pārbaudīja uzreiz trīs liepājnieki – Lauris Gūtmanis, Pēteris Pelnēns un jaunais Artūrs Brolītis. Veiksmīgākais no mūsējiem bija pirmais, kurš ļoti labi aizvadīja tieši pirmos divus braucienus, izcīnot otrās vietas. Tikpat stabili brauca arī abi pārējie liepājnieki – Brolītis un Pelnēns, ieņemot attiecīgi ceturtās un sestās vietas 14 dalībnieku konkurencē. Lai arī atlikušajos divos braucienos Gūtmanim vairs tik spoži neveicās un nācās palikt tūlīt aiz goda pjedestāla, tiesa, trešo vietu kopvērtējumā Laurim neviens atņemt nespēja. Savukārt, veiksmīgi aizvadot pēdējo braucienu, ceturto vietu Eiropas čempionātā izcīnīja Brolītis, bet sestais palika Pelnēns, kuram uz augstāku vietu liedza cerēt izstāšanās trešajā braucienā (dzinēja defekts). Par Eiropas čempionu kļuva polis Lehoslavs Ribarčiks.

Eiropas mēroga jauniešu jeb JT-250 laivu klasē Liepājas jaunie ūdens motosportisti bija dominējuši pēdējos trīs gadus. 2005. un 2006.gada sezonā par Eiropas čempionu kļuva Artūrs Brolītis, bet pērn no viņa stafeti pārņēma Mārtiņš Morozs, kuram arī šogad Kauņā mērķis bija tikai viens – uzvarēt un kļūt par divkārtējo titula ieguvēju.

Kvalifikācijas sacensībās Morozs savā braucienā ieņēma trešo vietu, bet otrs liepājnieks Māris Gūža bija piektais. Ar šādu sniegumu pilnībā pietika, lai 24 laivu konkurencē iekļūtu 16 labāko skaitā, kas turpināja sacensties par medaļām. Pusfināla braucienā pirmo vietu un starta pozīciju finālā izdevās izkarot Mārim Gūžam, bet pērnā gada čempions M.Morozs savā braucienā palika trešais.

Finālā pavisam tika aizvadīti četri braucieni, un diezin vai komandas “UPB Energy” braucēji tos var uzskatīt par veiksmīgiem – jau pirmajā braucienā Morozs sadūrās ar poļu sportistu, taču par spīti tam tomēr finišēja ceturtajā vietā, savukārt Māris Gūža palika sestais. Atlikušos trīs braucienus stabilāk aizvadīja Gūža – divas trešās un vienā ceturtā vieta kopvērtējumā deva ceturto pozīciju, savukārt Morozs trešajā braucienā rupji kļūdījās un čempionātu pabeidza piektajā vietā. Šoreiz visu goda pjedestālu aizņēma Igaunijas sportisti – par čempionu kļuva Rasmus Haugasmagi.

Jau šās nedēļas nogalē Lauris Gūtmanis brauks uz Vāciju, kur notiks ceturtais Eiropas čempionāta posms O-350 laivu klasē.