Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Lauris Freibergs “Cross Country” sacensībās izcīna 4.vietu

19.04.2016 09:07

Aizvadītajā sestdienā, 16.aprīlī, Ķesterciema Bušu karjeru pamatīgi pieskandināja motociklu rūkoņa, atklājot 2016.gada Latvijas un Baltijas čempionāta sezonu “Cross Country”. Sacensībās startēja vairāk nekā 100 sportisti dažādās klasēs, bet uz pjedestāliem kāpa daudzi labi pazīstami sportisti – Ivo Šteinbergs, Edgars Siliņš, Uģis Klimons, Jānis Vinters, labāko vidū arī motokrosa leģenda – Lauris Freibergs, informē Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) preses sekretāre Kristīne Ābelniece.

Pirmais “Cross Country” posms tika aizvadīts ļoti veiksmīgi un arī atsauksmes no sportistiem ļoti labas, pavēstīja K.Ābelniece. Cīņas garšu šajā ekstrēmajā sporta veidā izbaudīja ikviens dalībnieks, jo pieredzējušajiem Enduro pārstāvjiem pretī stājās motokrosa izcilnieki, piemēram, Ivo Šteinbergs, izcīnot uzvaru E2 klasē un kopvērtējumā, un leģendārais Lauris Freibergs, kurš uz sacīkstēm raudzījās ar piesardzību, bet dienas izskaņā izcīnīja 4.vietu. Ņemot vērā sportistu sniegumu, šķiet, pērnā gada pārliecinošajam līderim Edgaram Siliņam, kurš uzvaras laurus plūca E1 klasē, bet kopvērtējumā izcīnīja otro vietu, šosezon pieteikta pamatīga konkurence un nākamajos posmos interesanti būs ne vien sportistiem, bet arī skatītājiem.

Kā pastāsta K.Ābelniece, prieku par izcīnītajām vietām sportisti neslēpa, jo trasē tika pavadītas aptuveni divas stundas. Turklāt vienlaikus smilšainajā un līkumotajā karjerā devās vairāki desmiti spēkratu – izraisot gan putekļu mākoni, gan ekstrēmajām sacensībām atbilstošas motociklu skaņas. Tā vien likās, ka šādi apstākļi bija piemēroti izbijušajam Dakāras sportistam Jānim Vinteram, kuš šajā posmā E2 klasē izcīnīja augsto trešo vietu. Daudzi sportisti piedzīvoja arī kritienus, bet sacensības tika aizvadītas veiksmīgi un kritieni nespēja apturēt adrenalīna pārņemtos sportistus.

E1 klasē uzvaras laurus plūca Edgars Siliņš, otro vietu izcīnīja Domas Grundele no Lietuvas, bet trešo vietu ieņēma Gints Bērziņš. E2 klasē pirmo vietu izcīnīja jau iepriekš minētais Ivo Šteinbegs, otro vietu ieņēma pērnā gada čempions Uģis Klimons, bet trešo – Jānis Vinters. E3 klasē pirmo vietu izcīnīja Lauris Ermanis, otro lietuvietis Dovydas Venclovas, bet trešo igaunis Jarmo Lehiste. Senioru klasē pirmais Einārs Vinters, otrais igaunis Toivo Nikopensius, trešais lietuvietis Danielius Žoštautas. Sīvas cīņas risinājās arī iespaidīgo kvadraciklu klasēs, kur Kvadri Open klasē pirmo vietu izcīnīja Jānis Arbidāns, otro vietu ieņēma Darius Lukša no Lietuvas, bet trešo – Martin Toovis no Igaunijas. Noteikti jāuzsver, ka šoreiz startēja arī jaunās paaudzes pārstāvis Markuss Daniels Jauntirāns, pārstāvot 85cm3 klasi.

C klasē uzvaras laurus plūca kaimiņu Igauņu sportists Peeter Kaljurand, uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Raivis Bensons, bet trešā – Brendons Bunka. Enduro klasē pirmo vietu ieņēma Mārtiņš Vinters, otro Sandris Kļaviņš, bet trešo – Aidas Tamošaitis no Lietuvas. Hobby klasē pirmajā vietā Atis Gromovs, otrajā Ģirts Dubavs, bet trešajā Kaspars Ērkulis. Veterānu klasē šoreiz līdera lomā Ivars Miķelsons, otrajā pozīcijā Ivars Telle, bet trešajā – Andris Kalniņš. ATV no 750 pirmais Gunārs Bucenieks, otrais Zigmārs Strautmanis, bet ATV līdz 750 šoreiz diemžēl tikai viens sportists – Vairis Rozītis.

Nākamās Cross Country Latvijas čempionāta sacensības 7.maijā paredzētas Stendē, taču pirms tam daļa sportistu jau šajā nedēļas nogalē dosies uz Lietuvu, lai startētu Baltijas un Lietuvas čempionātā.