Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Liepājnieki nostiprina līderpozīcijas

30.06.2008 07:01

Aizkrauklē noticis Latvijas čempionāta otrais posms ūdens motosportā, kurā atkal pārliecinošu sniegumu demonstrēja mūsējie – “UPB Energy” braucēji, nostiprinot savas līderpozīcijas komandu vērtējumā. Pēc uzvaras savos ūdeņos komandas “UPB Energy” braucējiem Aizkrauklē, precīzāk, Daugavas ūdeņos, bija teicamas iespējas nostiprināt līderpozīcijas čempionāta kopvērtējumā.

Uzdevums gan nebija no vieglajiem, jo trase, kas atradās blakus Pļaviņu HES, ir visai smaga, it sevišķi tad, ja pūš stiprāks vējš. Īsti nevarētu teikt, ka nedēļas nogalē braucējiem bija paveicies, jo vējš iejaucās sacensību norisē un uz brīdi tās pat nācās pārtraukt. Stiprā ūdens viļņošanās ietekmēja arī komandas “UPB Energy” kopējo sniegumu, jo tieši šī iemesla dēļ, visdrīzāk, S-550 laivu klasē visai smagu avāriju cieta Artūrs Brolītis, kurš tobrīd pēc viena uzvarēta brauciena bija līderis, taču pēc negadījuma bija spiests izstāties. Tiesa, šajā klasē zelta medaļa avārijas dēļ nenonāca citu rokās – tā palika pie liepājniekiem, un par to parūpējās Lauris Gūtmanis, bet Brolītis ar uzvaru vienā braucienā palika piektais, savukārt tūlīt aiz viņa ierindojās vēl viens liepājnieks Pēteris Pelnēns.

Savu pirmo uzvaru Latvijas čempionāta posmā izcīnīja jaunais Māris Gūža, kurš apsteidza JT-250 klases tradicionālo līderi un pasaules čempionāta piektās vietas ieguvēju Mārtiņu Morozu, kas pēc ilgāka laika bija spiests samierināties ar otro vietu. Godalgoto vidū T-550 klasē arī spēja ielauzties kāds no Liepājas pārstāvjiem – šoreiz tas bija pagaidām vēl maz pieredzējušais Jānis Zarečņevs, kurš pēc punktiem bija trešais, bet tika apbalvots kā sudraba medaļas ieguvējs, savukārt Zaiga Balode bija piektā ātrākā. Pēc uzvaras S-550 klasē L.Gūtmanim vēl nebija gana, un cīnītāja gars viņu atalgoja – Gūtmanis uzvarēja arī O-500 klasē, kurā uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās arī Oļegs Kutepovs. Droši vien, ja ne negadījums, tad Liepājai uzvaru būtu izcīnījis arī RN-2000 klases pārstāvis Māris Vasiļevskis, kurš triumfēja pirmajos divos braucienos, bet trešajā cieta avāriju un izstājās, tādējādi kopvērtējumā ieņemot otro vietu. Komandai “UPB Energy” uzvara jau bija kabatā, bet Mārtiņa Bergholca debijas reizē izcīnītā trešā vieta prestižajā F-2 klasē liepājnieku uzvaru padarīja vēl pārliecinošāku. Arī Latvijas čempionāta otrajā posmā tika rīkoti tautas klases braucieni, un tajos piedalījās arī mūsējie – Janeks Lazarenoks kopā ar kantētāju Armandu Pirkovski uzvarēja, bet komandas “UPB Energy” kapteinis Ēriks Ķiepe-Kipge kopā ar Kristapu Lagzdiņu ieņēma otro vietu.

Pēc divām nedēļām mūsu komandas braucēji jau būs Tallinā un piedalīsies Baltijas čempionātā, bet Latvijas čempionāta trešais posms notiks 26.jūlijā Alūksnē.

Miks Kuncītis,

Dubultuzvaru Aizkrauklē izcīnīja komandas “UPB Energy” braucējs Lauris Gūtmanis.