Mārtiņš Morozs – labākais Latvijā

04.11.2011 07:04

Pašmāju ūdens motosporta sezonas noslēguma pasākumā par Latvijas labāko ūdens motosportistu ir atzīts liepājnieks Mārtiņš Morozs, bet viņa komanda “UPB Energy” līdz ar vairāku individuālo čempionu titulu iegūšanu uzvarēja komandu vērtējumā.

Mārtiņš Latvijas labāko ūdens motosportu ieskaitē 1. vietu ieguva pirmoreiz. Sezonas kopvērtējumā, kurā tika ņemti vērā visu Latvijas sportistu starti gan pašmāju, gan starptautiskajās sacensībās M. Morozs ieguva 1206 punktus. Formula-2 pilotam Uvim Slakterim ir 880 punktu, bet 3. vietā ierindojās vēl viens liepājnieks un “UPB Energy” pilots Pēteris Pelnēns. Desmitniekā iekļuva arī liepājnieks Artūrs Brolītis, kurš ierindojās 5. vietā. Liela nozīme šādai atzinībai bija Mārtiņa uzvarai pasaules čempionātā F-4S klasē, kā arī sekmīgais starts “ADAC” čempionāta posmos, jo par līdzdalību starptautiskajās sacensībās Latvijas topā iegūtajiem punktiem ir lielāks koeficients.

Mārtiņš ar izcīnītiem punktiem gan nevarēja palīdzēt Liepājas komandai “UPB Energy” Latvijas klubu ieskaitē, jo M. Morozs Latvijas čempionātā nepiedalās. Tomēr klubs itin labi iztika ar saviem spēkiem. Individuālajā vērtējumā par valsts čempioniem kļuva Jānis Zarečņevs (T-550 klase), Pēteris Pelnēns (S-550), Māris Vasiļevskis (RN-2000) un Mārtiņš Bergholcs (O-500). Klubu ieskaitē aiz uzvarētājiem liepājniekiem 2. vietā ierindojās Bauskas “Mēmeles Sports”, “Jūrmala”, Alūksnes “Nord Ost” un Jelgavas “Paisums”.

Liepājas kluba vadītājs Ēriks Ķiepe-Kipge pauda gandarījumu par sezonā paveikto un par to, ka pasaules čempionātos dažādās klasēs vairāki mūsējie iekļuva pirmajā četriniekā. Raugoties uz nākamo sezonu, galvenais uzdevums būs noturēt šās sezonas pozīcijas. To, cik bieži pašiem izdosies piedalīties sacensībās ārzemēs, protams, ietekmēs finansiālā rocība, bet zināms, ka nākamgad Liepājā norisināsies Eiropas čempionāts jauniešu jeb JT-250 klasē. Esot atlicis tikai sakārtot dažas nianses, lai sacensības varētu notikt Karostas kanālā.