Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Mārtiņš Sesks kopā ar jaunu stūrmani startēs pasaules rallija čempionātā

Mārtiņš Sesks kopā ar jaunu stūrmani startēs pasaules rallija čempionātā
Foto: Publicitātes
20.12.2018 00:20

sportacentrs.com

LMT Autosporta Akadēmijas rallija pilots Mārtiņš Sesks 2019.gada sezonā turpinās autosportista karjeras attīstību un startēs pasaules čempionātā, Junior WRC klasē. Stūrmanis būs labi zināmais autosportists – Krišjānis Caune, kurš uzvarējis vairākās prestižās pasaules sacensībās.

Junior WRC klases sportisti, no kuriem vismaz pieci šajā ieskaitē brauca šogad, uz starta izies ar jaunajām ”Ford Fiesta R2” mašīnām. Uzvarētājs balvā iegūs jauno 2019.gada homoliģēto ”Ford Fiesta R5”, ar kuru 2020.gadā varēs startēt WRC2 čempionātā, saņemot ar daļēju atbalstu no M-Sport.

Mārtiņš Sesks, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas pilots: ”Jau esam sākuši strādāt kopā jauno stūrmani un pirmās sacensības kopā aizvadīsim janvārī, piedaloties ”Rally Alūksne”. Tie pagaidām ir tuvākie zināmie nākotnes plāni. Runājot par 2019.gada sezonu, man viens no interesantākajiem šķiet Somijas WRC posms, ko dēvē arī par 1000 ezeru ralliju. Šajā leģendārajā rallijā vienā 20 km ātrumposmā ir pat 78 tramplīni! Nākamo sezonu gribas uzsākt kā jaunu posmu, jo šis gads bijis notikumiem bagāts. Liela pieredze iegūta Opel Motorsport rūpnīcas komandā, ir izbaudītas uzvaras, zinu arī to, ko nozīmē zaudēt. Ejot tālāk, gribu paņemt līdzi tikai to labāko no paša pieredzes.”

Ekipāža M.Sesks/K.Caune piedalīsies piecos Junior WRC posmos. Uzvara Eiropas rallija čempionātā nodrošina apmaksātu dalību ar R5 auto divos posmos, un izvēle izdarīta par labu ERC Kanāriju salās (2.-4.maijs) un ERC Itālijā (19.-21.jūlijs). Abos šajos posmos ekipāža brauks ar ”Škoda Fabia R5” klases auto.

”Ceru ar savu pieredzi un neatlaidību palīdzēt Mārtiņam virzīties augstāk. Zinu, cik mērķtiecīgs viņš ir, un tas mums sakrīt. Līdzīgs ir arī mūsu izaugsmes stāsts, jo mans tēvs Ivars Caune, tāpat kā Mārtiņa tēvs, ir autosportists, iespējams, tādēļ mana mīlestība pret autosportu ir tik liela. Arī ar rūpnīcas pilotiem esmu iepriekš jau strādājis. Kopā ar leģendāro vairāku pasaules komandu pilotu Toni Gardemeister no Somijas piedalījāmies gan pasaules čempionāta posmā, gan Baltijas līmeņa sacensībās. Tāpat ceru, ka noderēs mana pieredze no divām lieliskām sacensībām: ”Parīze-Dakāra” un ”Monte-Carlo Historique”. Domāju, ka ar Mārtiņu mums būs izaicinoša, bet aizraujoša sezona,” stāsta Krišjānis Caune, LMT Autosporta Akadēmijas rallija ekipāžas stūrmanis.

M.Seska/K. Caunes 2019.gada sacensību kalendārs:

1. LČ ”Rally Alūksne” – 18.-19.janvāris
2. WRC Zviedrija – 14.-17.februāris
3. WRC Francija (Korsika) – 28.-31.marts
4. ERC Kanāriju salas – 2.-4.maijs
5. WRC Itālija – 13.-16.jūnijs
6. ERC Itālija – 19.-21.jūlijs
7. WRC Somija – 1.-4.augusts
8. WRC Lielbritānija – 3.-6.oktobris
(*)Kalendārā iespējamas izmaiņas

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli