Māte daba saīsināja sacensības

17.07.2012 07:01

Eiropas čempionāta ūdens motosportā jauniešiem un Latvijas čempionāta trešajā posmā Liepājā divu sacensību dienu vietā nācās iztikt ar vienu, jo sacīkstes norisi patraucēja vētra.

JT-250 klasē Liepājas komandu “UPB Energy” pārstāvēja trīs jaunie braucēji. 14 sportistu konkurencē visaugstāk – 6. vietā – ierindojās Niklāvs Parolis, kurš finišēja tikai pirmajā startā, bet otrajā viņa laivai virsū uzbrauca Igaunijas pārstāvis, un Niklāvam nācās izstāties. Kristers Einiņš ieņēma 8. vietu, bet Māris Gūža, kurš brauca ar aizlienētu laivu, bija vienpadsmitais. Tehniku neizdevās sakārtot tā, lai cerētu uz augstāko vietu. Par čempionu kļuva rīdzinieks Maksimiliāns Tučkovs, aiz sevis atstājot igauni Paulu Zujenko un lietuvieti Pauļu Staini. Diemžēl šajās sacensībās neizdevās sagaidīt lielu braucēju skaitu, ko mūsu komandas pārstāvis Ēriks Ķiepe-Kipge skaidro ar to, ka šonedēļ Igaunijā notiks Eiropas čempionāts jauniešiem GT-15 klasē, kas ir kļuvusi prestižāka par JT-250, un daudzi gatavojas tieši tām.

Latvijas čempionāta ieskaitē S-550 klasē visu trijnieku ieņēma “UPB Energy” braucēji Artūrs Brolītis, Silvestrs Palaps un Pēteris Pelnēns. RN-2000 klasē Māris Vasiļevskis dzinēja defekta dēļ nestartēja. Savukārt O-500 laivu konkurencē, kas šoreiz nepiedalījās Latvijas čempionāta ieskaitē, uzvarēja E.Ķiepe-Kipge, bet trešais bija Oļegs Kutepovs. Ar savu īrēto F-2 laivu trasē devās arī Mārtiņš Morozs, kurš treniņu nolūkos testēja savu tehniku.

Svētdien čempionātu vairs turpināt nevarēja, jo naktī vējš bija pamatīgi sabojājis kempingā novietotās teltis un izpostījis teritoriju, tādēļ kopvērtējumā tika ņemti vērā tikai sestdienas rezultāti.

Nākamais Latvijas čempionāta posms notiks 28. jūlijā Jelgavā.