Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Miks Lazarenoks kļūst par pasaules čempionu ūdens motosportā

Miks Lazarenoks kļūst par pasaules čempionu ūdens motosportā
Foto: Publicitātes
09.08.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Sanktpēterburgā norisinājās pasaules jauniešu ūdens motosporta čempionāts “Formula Future” klasē. Sacensību kopvērtējumā zelta medaļu izcīnīja Latvijas sportists liepājnieks Miks Lazarenoks.

Vēl no Latvijas sportistiem 2. laivu klasē Ralfs Zaharčenoks, 3. laivu klasē Roberts Katkovskis, 4. laivu klasē Toms Bundzinskis izcīnīja 3. vietu. 

Komandu cīņā par Latviju stiprāka bija tikai ūdens motosporta lielvalsts Krievijas izlase, turklāt latvieši sīvā cīņā apsteidza spēcīgo Vācijas izlasi. Vienlaikus pasaules čempionātam norisinājās arī Eiropas meistarsacīkstes “Formula Future 2019”. Eiropas čempiona titulu 2. laivu klasē izcīnīja Ralfs Zaharčenoks, bet 5. laivu klasē Kristers Mangins izcīnja 2. vietu, 1. laivu klasē Madara Katkovska izcīnīja 3. vietu un Nils Slakteris 3. vietu 4. laivu klasē.

Pasaules čempionāts Pēterburgā sportistus vasaras vidū sagaidīja ar stindzinošu vēju un aukstumu, kā arī sportistus uz robežas un sacensību vietā sagaidīja dažādas dīvainības. Uz robežas sportistu autobuss pavadīja krietnu laika sprīdi, savukārt sacensību laikā mači tika pārtraukti, lai pēkšņi organizētu atklāšanas parādi, jo pie ūdenskrātuves bija ieradies pilsētas gubernators. Tāpat šogad organizatori nepiedāvāja nekādus organizētus kultūras vai izklaides pasākumus čempionāta dalībniekiem. Latvijas izlase veica pašorganizēšanos un apmeklēja Pēterhofas pili un strūklaku dārzu, redzēja kreiseri “Aurora”, Ziemas pili un citas Pēterburgas vietas. Toties jautājums par sacensību godīgu norisi, kas pirms čempionāta radīja bažas daudzu valstu izlasēm, šoreiz neraisīja nekādas šaubas. Neskatoties uz to, ka visi tiesneši bija no Krievijas, tiesāšana bija absolūti korekta, bez jebkādas tendenciozitātes.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli