Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Motokrosists Jonass nepārspējams arī otrajā Eiropas čempionāta posmā

05.05.2013 19:24

Jaunais latviešu motokrosa talants Pauls Jonass šodien triumfēja arī otrajā Eiropas čempionāta posmā EMX125 klasē, vēl pārliecinošāk nostiprinoties sezonas kopvērtējuma vadībā.

Eiropas motokrosa čempionāta otrais posms norisinājās Portugālē. Jonass bija ātrākais gan treniņbraucienos, gan kvalifikācijas sacīkstē, vienīgi iesildīšanaš braucienos pirms fināla ieņemot otro vietu.

Tomēr finālbraucienā Jonass atkal palika nepārspēts un finišā tuvāko sekotāju Henriju Jakobi no Vācijas apsteidza par 10 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja francūzis Nikolā Derkorts, kurš no Jonasa atpalika 22 sekundes.

Sacensībās kopumā 125 kubikcentimetru klasē uz starta izgāja 37 dalībnieki un arī otrs Latvijas pārstāvis Tomass Šileika izcēlās ar lieliskiem rezultātiem. Kvalifikācijā ieguvis septīto vietu, finālā Šileika finišēja astotais, no Jonasa atpaliekot 1 minūti un 17 sekundes.

Līdz ar to, šajā nedēļas nogalē Jonass ieguva 25 punktus, bet Šileika – 13. Savukārt Eiropas čempionāta kopvērtējumā EMX125 klasē Jonasam tagad 75 punkti un viņš jau par 21 punktu apsteidz tuvāko sekotāju Kevinu Vlānderenu no Nīderlandes. Šileika, kurš pirmajā posmā punktus neguva, pašlaik ierindojas 17. pozīcijā.

EMX250 klasē Portugāles posmā, kas šajā kategorijā bija sezonas atklāšanas sacīkstes, uzvarēja šveicietis Valentīns Gvilods, kurš līdz ar to ir līderis arī čempionāta kopvērtējumā.

Eiropas čempionāta trešais posms norisināsies 7. jūlijā Ķegumā.