Pagaidām sekmīgākais posms

07.06.2011 07:05

Sekmīgāko Latvijas motokrosa čempionāta posmu šogad ir aizvadījis Dāvis Līvs, kurš Stelpē izcīnīja 3. vietu “MX 1” klasē.

Latvijas motokrosa čempionāta ceturtais posms norisinājās visai sarežģītos apstākļos – karstums bija milzīgs, un ekstrēmajos mačos abās dienās traumas guva diezgan daudzi braucēji. Prestižākās – “MX 1” – klases kvalifikācijā Dāvis uzrādīja ātrāko laiku, pirmais ieņēma vietu uz starta un izcēla arī pašu startu. Brauciena laikā viņu gan apdzina Niks Apfelbaums, tomēr pēc kāda laika D. Līvs sāncensim jau atkal bija priekšā. Tad gan sekoja lietuvieša Vitauta Bučas un Dāvja Ivanova uzbrukums, kuru liepājniekam neizdevās atvairīt un Līvs pirmajā braucienā finišēja trešais. Otrā brauciena startā viņš bija otrais, un brauciena sākuma daļas lielākā sāncensība viņam atkal izvērsās ar Niku Apfelbaumu. Šajā duelī ātrākais vēlreiz bija mūsējais, bet pirmā brauciena scenārijs atkārtojās arī tādējādi, ka pirmajās divās pozīcijās vēlreiz finišēja Bučas un Ivanovs.

Tādējādi Dāvis Līvs izcīnīja 3. vietu posma kopvērtējumā, un ir trešais arī čempionāta kopējā ieskaitē pēc četriem posmiem – pirmais ar 172 punktiem ir Bučas, otrais Ivanovs (136), bet Dāvja rēķinā 127 punkti. Nākošais Latvijas čempionāta posms 18. un 19. jūnijā notiks Cēsīs, bet 26. jūnijā Dobelē norisināsies “Battery Superkauss” trešais posms.